Brzydula

sezon 2 odcinek 73

Brzydula 2

Między Ulą a Markiem nareszcie dochodzi do konfrontacji. Oboje wykrzykują sobie w twarz, co leży im na sercu. Czy erupcja emocji oczyści atmosferę między Dobrzańskimi?

SPA Violetty przerywa informacja od boya hotelowego – ktoś czeka na nią w holu. Kobieta w bojowym nastroju zjeżdża do recepcji. Widok czekającej na nią osoby wprawia ją w osłupienie – to Angelica! Siostra prosi ją o dach nad głową i pracę.

Aleks przyprowadza do domu Nadię. Paula korzysta z faktu, że brat ma zajęcie i dzwoni do Marka. Oferuje mu swoje wsparcie.

Angelica rozgaszcza się w pokoju hotelowym siostry.

Po upojnej nocy z Aleksem Nadia schodzi do kuchni. Paula wykorzystuje okazję i docina kochance brata.

Viola nie może skontaktować się z Markiem. W tej sytuacji dzwoni do Sebastiana z prośbą o pomoc. Mężczyzna w popłochu jedzie do hotelu. Czy Violecie znowu coś grozi?

Marek próbuje uniknąć kolejnego rodzinnego wieczoru. Julka i Kuba jednak tak łatwo nie odpuszczają.

Nadia wspomina noc z Aleksem. Prosi też Adama, żeby przygotował się na spotkanie z rodzeństwem Febo. Mężczyzna znowu próbuje ją przestrzec przed Aleksem. Tymczasem on informuje Paulinę, że romans z Nadią jest tylko częścią jego planu. Ale czy to prawda?

Rodzina Dobrzańskich gra w grę „Kto kłamał”? Podczas zabawy emocje wszystkich biorą górę!

BrzydUla - opis serialu

Od wielkiego finału minęło 10 lat, a życie bohaterów zmieniło się diametralnie. Najbardziej głównej bohaterki – Uli Cieplak. Najlepsza asystentka F&D poświęca się teraz karierze… żony i matki. I choć czasem z sentymentem wraca myślami do zawodowych wyzwań, spotkań, pokazów mody i wielkiego świata, nie zamieniłaby swojej codzienności na żadną inną.Szczęśliwa rodzina – ukochany mąż i dzieci – rekompensują jej wszystko. Mając na głowie cały dom i urwisy, Ula nie ma czasu na nic. A już najmniej dla siebie…

Tymczasem Marek mierzy się z kolejnym kryzysem w F&D. Choć nie chce się przyznać, bez pomocy swojej prawej ręki – Uli – trudno mu bez potknięć zarządzać rodzinną firmą. Niewiele już w nim z dawnego Dobrzańskiego, bo chłopiec stał się mężczyzną. Pewne rzeczy jednak nigdy się nie zmieniają – nadal uwielbia szaleć za kierownicą sportowych samochodów oraz otaczać się pięknymi kobietami, czego najlepszym dowodem jest jego nowa asystentka Nadia.

Pewnego dnia los przecina drogi Marka i dawnej sekretarki, Violetty Kubasińskiej. Okazuje się, że ostatnie lata były dla niej bardzo szczodre. Spełniła swoje największe marzenie o sławie oraz bogactwie i została… cesarzową. Co prawda skarpet frotte, ale zawsze cesarzową! Teraz w myśl reguły: jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom, wyciąga do Marka pomocną dłoń, proponując mu iście „diamentowy interes”…

W wyniku różnych zdarzeń Ula postanawia wrócić do pracy na pół etatu do F&D. Na miejscu czekają na nią starzy znajomi – przyjaciółki: Ala, Iza i Ela, przeżywający kryzys wieku średniego Sebastian oraz nowy król finansów, Adam. Wraz z Ulą w firmie pojawia się także nowa „brzydula”. To Bożenka – niezbyt atrakcyjna, ale piekielnie bystra i zaradna kuzynka Maćka. Z kolei gabinet Pshemko przejmuje temperamentny i jeszcze bardziej ekscentryczny duet projektantów – Sławo & Miro.

Tęsknota za dziećmi, piękne kobiety, atrakcyjni mężczyźni, korporacyjne rozgrywki, które Ula zastaje w firmie sprawiają, że czuje się zagubiona. Znowu jest brzydulą w F&D, która próbuje odnaleźć swoje dawne miejsce. Jest jednak coś, co przez lata się zmieniło – w przeciwieństwie do dawnej Uli, obecna ma pewność siebie, poczucie własnej wartości i  przekonanie, że wszystko się ułoży. No bo dlaczego by nie?!

Wzruszająca, zarażająca optymizmem, prawdziwa, ale też zabawna i z przymrużeniem oka. Taką „Brzydulę” Polacy pokochali ponad 10 lat temu. I taka też wraca do nich tej jesieni!

BrzydUla – Telekamery Tele Tygodnia 2021

Produkcja została nominowana w plebiscycie Telekamery Tele Tygodnia w kategorii „Serial”.

BrzydUla - obsada

W obsadzie znaleźli się Julia Kamińska, Filip Bobek, Małgorzata Socha, Łukasz Garlicki, Maja Hirsch, Mariusz Zaniewski, Krzysztof Czeczot, Łukasz Simlat, Piotr Rogucki, Rafał Mohr, Marek Włodarczyk, Dorota Pomykała, Karol Pocheć, Dominika Kluźniak i inni.

BrzydUla - gdzie obejrzeć

Odcinki zobaczysz na antenie TVN7, TVN oraz platformie VOD Player.pl