Brzydula

sezon 2 odcinek 72

Brzydula 2

Przez przypadek Ula włącza rodzinne nagranie z przeszłości. Widok szczęśliwych chwil powoduje u niej nostalgię.

Viola i Marek jadą na spotkanie do mecenasa Fica. Czekając na adwokata, Dobrzański pyta koleżankę, czy kojarzy jeden z banków, którego numer konta miała zapisany na kartce.

Ula próbuje pogodzić opiekę nad Antosiem z przeglądaniem firmowych dokumentów. Niespodziewanie odbiera telefon od rozhisteryzowanego Sławo…

Wczorajszy i pobudzony mecenas Fic pojawia się w kancelarii, gdzie czekają na niego Viola i Marek. Prawnik nie kryje, że sprawa Dobrzańskiego spędziła mu sen z powiek… Na szczęście znalazł rozwiązanie. Przedstawia Violi i Markowi swój genialny plan.

Ula znajduje zrozpaczonego Sławomira. Kiedy poznaje powód jego depresji, wpada w szał. Nie przebiera w gorzkich słowach, czym jeszcze bardziej dobija projektanta.

Marek i Violetta spisują swoją wersję zdarzeń.

Ula i Sławomir wspierają się. Dobrzańska zgadza się ściągnąć Mirosława do firmy. Wkrótce projektanci spotykają się z żoną prezesa w F&D. Miro od razu wyczuwa podstęp. Po wyjściu Uli między artystami dochodzi do konfrontacji. Ku zdziwieniu Uli i Izy Sławomir jest przeszczęśliwy! Jego słowa dają Uli do myślenia…

Po powrocie do domu na Marka czeka emocjonujące powitanie!

BrzydUla - opis serialu

Od wielkiego finału minęło 10 lat, a życie bohaterów zmieniło się diametralnie. Najbardziej głównej bohaterki – Uli Cieplak. Najlepsza asystentka F&D poświęca się teraz karierze… żony i matki. I choć czasem z sentymentem wraca myślami do zawodowych wyzwań, spotkań, pokazów mody i wielkiego świata, nie zamieniłaby swojej codzienności na żadną inną.Szczęśliwa rodzina – ukochany mąż i dzieci – rekompensują jej wszystko. Mając na głowie cały dom i urwisy, Ula nie ma czasu na nic. A już najmniej dla siebie…

Tymczasem Marek mierzy się z kolejnym kryzysem w F&D. Choć nie chce się przyznać, bez pomocy swojej prawej ręki – Uli – trudno mu bez potknięć zarządzać rodzinną firmą. Niewiele już w nim z dawnego Dobrzańskiego, bo chłopiec stał się mężczyzną. Pewne rzeczy jednak nigdy się nie zmieniają – nadal uwielbia szaleć za kierownicą sportowych samochodów oraz otaczać się pięknymi kobietami, czego najlepszym dowodem jest jego nowa asystentka Nadia.

Pewnego dnia los przecina drogi Marka i dawnej sekretarki, Violetty Kubasińskiej. Okazuje się, że ostatnie lata były dla niej bardzo szczodre. Spełniła swoje największe marzenie o sławie oraz bogactwie i została… cesarzową. Co prawda skarpet frotte, ale zawsze cesarzową! Teraz w myśl reguły: jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom, wyciąga do Marka pomocną dłoń, proponując mu iście „diamentowy interes”…

W wyniku różnych zdarzeń Ula postanawia wrócić do pracy na pół etatu do F&D. Na miejscu czekają na nią starzy znajomi – przyjaciółki: Ala, Iza i Ela, przeżywający kryzys wieku średniego Sebastian oraz nowy król finansów, Adam. Wraz z Ulą w firmie pojawia się także nowa „brzydula”. To Bożenka – niezbyt atrakcyjna, ale piekielnie bystra i zaradna kuzynka Maćka. Z kolei gabinet Pshemko przejmuje temperamentny i jeszcze bardziej ekscentryczny duet projektantów – Sławo & Miro.

Tęsknota za dziećmi, piękne kobiety, atrakcyjni mężczyźni, korporacyjne rozgrywki, które Ula zastaje w firmie sprawiają, że czuje się zagubiona. Znowu jest brzydulą w F&D, która próbuje odnaleźć swoje dawne miejsce. Jest jednak coś, co przez lata się zmieniło – w przeciwieństwie do dawnej Uli, obecna ma pewność siebie, poczucie własnej wartości i  przekonanie, że wszystko się ułoży. No bo dlaczego by nie?!

Wzruszająca, zarażająca optymizmem, prawdziwa, ale też zabawna i z przymrużeniem oka. Taką „Brzydulę” Polacy pokochali ponad 10 lat temu. I taka też wraca do nich tej jesieni!

BrzydUla – Telekamery Tele Tygodnia 2021

Produkcja została nominowana w plebiscycie Telekamery Tele Tygodnia w kategorii „Serial”.

BrzydUla - obsada

W obsadzie znaleźli się Julia Kamińska, Filip Bobek, Małgorzata Socha, Łukasz Garlicki, Maja Hirsch, Mariusz Zaniewski, Krzysztof Czeczot, Łukasz Simlat, Piotr Rogucki, Rafał Mohr, Marek Włodarczyk, Dorota Pomykała, Karol Pocheć, Dominika Kluźniak i inni.

BrzydUla - gdzie obejrzeć

Odcinki zobaczysz na antenie TVN7, TVN oraz platformie VOD Player.pl