Brzydula

sezon 2 odcinek 71

Brzydula 2

W F&D roi się od plotek na temat kryzysu w związku Dobrzańskich. Ula jest świadkiem jednej z takich korytarzowych rozmów. Jej reakcja jest zaskakująca… Iza i Ela są w szoku.

Jasiek spotyka się z Wojtkiem. Narzeka na swój los. Przyjaciel stawia go do pionu – uświadamia mu, że inni mogą mieć gorzej. Nastrój Jaśka poprawia się, kiedy kumpel przekazuje mu dobrą wiadomość.

Ela i Iza pocieszają Ulę. Przyjaciółka przyznaje się do błędu, jaki popełniła. Jest przekonana, że raz na zawsze zaprzepaściła swoje szczęście. Początkowo koleżanki próbują ją pocieszyć, ale po chwili same łapią doła…

Viola odnajduje Marka. Dobrzański przeprasza ją za swój wybuch, którego stała się ofiarą. Koleżanka proponuje mu otwarcie nowego rozdziału i połączenie sił w walce z Hu. Dobrzański ma jednak swoje wątpliwości… W ramach dobrego gestu Viola daje Markowi coś, czego szuka jej mąż.

Marek, Sebastian i Adam kombinują, czym może być ciąg cyfr, który dostali do Violki. Nagle Turek doznaje olśnienia.

Pan Hu i Yu Tian jadą na spotkanie z tajemniczym kontrahentem. Chcą mu powiedzieć o zaistniałych problemach, ale mężczyzna nie chce słuchać wymówek. Daje im kilka dni…

Wojtek przynosi Jaśkowi pierwsze projekty. Pomysły robią na nim… piorunujące wrażenie! Ala uświadamia mężowi, że zamiast ganić na każdym kroku, powinien wspierać syna. Józef próbuje rozmawiać z Jaśkiem. Niestety, nie wszystko idzie po jego myśli.

Maciek przynosi Uli analizę stanu firmy, którą przygotował. Ula jest pod wrażeniem jego pracy. Przyjaciel prosi o szybką zapłatę – szuka pieniędzy na konsultację z prawnikiem.

BrzydUla - opis serialu

Od wielkiego finału minęło 10 lat, a życie bohaterów zmieniło się diametralnie. Najbardziej głównej bohaterki – Uli Cieplak. Najlepsza asystentka F&D poświęca się teraz karierze… żony i matki. I choć czasem z sentymentem wraca myślami do zawodowych wyzwań, spotkań, pokazów mody i wielkiego świata, nie zamieniłaby swojej codzienności na żadną inną.Szczęśliwa rodzina – ukochany mąż i dzieci – rekompensują jej wszystko. Mając na głowie cały dom i urwisy, Ula nie ma czasu na nic. A już najmniej dla siebie…

Tymczasem Marek mierzy się z kolejnym kryzysem w F&D. Choć nie chce się przyznać, bez pomocy swojej prawej ręki – Uli – trudno mu bez potknięć zarządzać rodzinną firmą. Niewiele już w nim z dawnego Dobrzańskiego, bo chłopiec stał się mężczyzną. Pewne rzeczy jednak nigdy się nie zmieniają – nadal uwielbia szaleć za kierownicą sportowych samochodów oraz otaczać się pięknymi kobietami, czego najlepszym dowodem jest jego nowa asystentka Nadia.

Pewnego dnia los przecina drogi Marka i dawnej sekretarki, Violetty Kubasińskiej. Okazuje się, że ostatnie lata były dla niej bardzo szczodre. Spełniła swoje największe marzenie o sławie oraz bogactwie i została… cesarzową. Co prawda skarpet frotte, ale zawsze cesarzową! Teraz w myśl reguły: jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom, wyciąga do Marka pomocną dłoń, proponując mu iście „diamentowy interes”…

W wyniku różnych zdarzeń Ula postanawia wrócić do pracy na pół etatu do F&D. Na miejscu czekają na nią starzy znajomi – przyjaciółki: Ala, Iza i Ela, przeżywający kryzys wieku średniego Sebastian oraz nowy król finansów, Adam. Wraz z Ulą w firmie pojawia się także nowa „brzydula”. To Bożenka – niezbyt atrakcyjna, ale piekielnie bystra i zaradna kuzynka Maćka. Z kolei gabinet Pshemko przejmuje temperamentny i jeszcze bardziej ekscentryczny duet projektantów – Sławo & Miro.

Tęsknota za dziećmi, piękne kobiety, atrakcyjni mężczyźni, korporacyjne rozgrywki, które Ula zastaje w firmie sprawiają, że czuje się zagubiona. Znowu jest brzydulą w F&D, która próbuje odnaleźć swoje dawne miejsce. Jest jednak coś, co przez lata się zmieniło – w przeciwieństwie do dawnej Uli, obecna ma pewność siebie, poczucie własnej wartości i  przekonanie, że wszystko się ułoży. No bo dlaczego by nie?!

Wzruszająca, zarażająca optymizmem, prawdziwa, ale też zabawna i z przymrużeniem oka. Taką „Brzydulę” Polacy pokochali ponad 10 lat temu. I taka też wraca do nich tej jesieni!

BrzydUla – Telekamery Tele Tygodnia 2021

Produkcja została nominowana w plebiscycie Telekamery Tele Tygodnia w kategorii „Serial”.

BrzydUla - obsada

W obsadzie znaleźli się Julia Kamińska, Filip Bobek, Małgorzata Socha, Łukasz Garlicki, Maja Hirsch, Mariusz Zaniewski, Krzysztof Czeczot, Łukasz Simlat, Piotr Rogucki, Rafał Mohr, Marek Włodarczyk, Dorota Pomykała, Karol Pocheć, Dominika Kluźniak i inni.

BrzydUla - gdzie obejrzeć

Odcinki zobaczysz na antenie TVN7, TVN oraz platformie VOD Player.pl