Brzydula

sezon 2 odcinek 69

Brzydula 2

Ula próbuje pozbyć się z domu Artura. Nie chce by natknął się na niego Marek. Na przeszkodzie stają dzieci, które proszą wujka o przebadanie taty. Czy lekarzowi uda się spełnić ich prośbę?

Tymczasem Marek chce znaleźć się jak najdalej od Uli i jej kochanka, ale Sebastian mu na to nie pozwala. Radzi mu, żeby zawalczył o rodzinę.

Marek, targany emocjami, decyduje się posłuchać rady przyjaciela… Ale czy zdoła odzyskać żonę i dom?

Hu zamierza zacierać ślady swojej nielegalnej działalności. Gośka boi się konfrontacji z Violettą i żąda ochrony.

Ula przygotowuje kolację dla Marka, wiele po niej oczekuje.Tymczasem Marek bije się z myślami jak powinien postąpić. Gdy pojawia się w domu, zadaje żonie ważne pytanie… Czy jej odpowiedź uspokoi mężczyznę?

Józefa denerwuje lenistwo Jaśka. Ala prosi Beatkę, by wysondowała, czy brat ma jakieś problemy, a zwłaszcza czy ma jakieś plany…

Sebastian dostaje niełatwe zadanie dostarczenia Violetty na spotkanie z mecenasem Ficem. Tymczasem kobieta pała chęcią zemsty na panu Hu… Co z tego wyniknie?

Beatka próbuje porozmawiać z Jaśkiem. Gdy nic z tego nie wynika, decyduje się przejrzeć jego telefon. Znajduje tam coś, co bardzo jej się nie podoba.

Ula pyta Marka o ich relacje. Markowi puszczają nerwy…

BrzydUla - opis serialu

Od wielkiego finału minęło 10 lat, a życie bohaterów zmieniło się diametralnie. Najbardziej głównej bohaterki – Uli Cieplak. Najlepsza asystentka F&D poświęca się teraz karierze… żony i matki. I choć czasem z sentymentem wraca myślami do zawodowych wyzwań, spotkań, pokazów mody i wielkiego świata, nie zamieniłaby swojej codzienności na żadną inną.Szczęśliwa rodzina – ukochany mąż i dzieci – rekompensują jej wszystko. Mając na głowie cały dom i urwisy, Ula nie ma czasu na nic. A już najmniej dla siebie…

Tymczasem Marek mierzy się z kolejnym kryzysem w F&D. Choć nie chce się przyznać, bez pomocy swojej prawej ręki – Uli – trudno mu bez potknięć zarządzać rodzinną firmą. Niewiele już w nim z dawnego Dobrzańskiego, bo chłopiec stał się mężczyzną. Pewne rzeczy jednak nigdy się nie zmieniają – nadal uwielbia szaleć za kierownicą sportowych samochodów oraz otaczać się pięknymi kobietami, czego najlepszym dowodem jest jego nowa asystentka Nadia.

Pewnego dnia los przecina drogi Marka i dawnej sekretarki, Violetty Kubasińskiej. Okazuje się, że ostatnie lata były dla niej bardzo szczodre. Spełniła swoje największe marzenie o sławie oraz bogactwie i została… cesarzową. Co prawda skarpet frotte, ale zawsze cesarzową! Teraz w myśl reguły: jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom, wyciąga do Marka pomocną dłoń, proponując mu iście „diamentowy interes”…

W wyniku różnych zdarzeń Ula postanawia wrócić do pracy na pół etatu do F&D. Na miejscu czekają na nią starzy znajomi – przyjaciółki: Ala, Iza i Ela, przeżywający kryzys wieku średniego Sebastian oraz nowy król finansów, Adam. Wraz z Ulą w firmie pojawia się także nowa „brzydula”. To Bożenka – niezbyt atrakcyjna, ale piekielnie bystra i zaradna kuzynka Maćka. Z kolei gabinet Pshemko przejmuje temperamentny i jeszcze bardziej ekscentryczny duet projektantów – Sławo & Miro.

Tęsknota za dziećmi, piękne kobiety, atrakcyjni mężczyźni, korporacyjne rozgrywki, które Ula zastaje w firmie sprawiają, że czuje się zagubiona. Znowu jest brzydulą w F&D, która próbuje odnaleźć swoje dawne miejsce. Jest jednak coś, co przez lata się zmieniło – w przeciwieństwie do dawnej Uli, obecna ma pewność siebie, poczucie własnej wartości i  przekonanie, że wszystko się ułoży. No bo dlaczego by nie?!

Wzruszająca, zarażająca optymizmem, prawdziwa, ale też zabawna i z przymrużeniem oka. Taką „Brzydulę” Polacy pokochali ponad 10 lat temu. I taka też wraca do nich tej jesieni!

BrzydUla – Telekamery Tele Tygodnia 2021

Produkcja została nominowana w plebiscycie Telekamery Tele Tygodnia w kategorii „Serial”.

BrzydUla - obsada

W obsadzie znaleźli się Julia Kamińska, Filip Bobek, Małgorzata Socha, Łukasz Garlicki, Maja Hirsch, Mariusz Zaniewski, Krzysztof Czeczot, Łukasz Simlat, Piotr Rogucki, Rafał Mohr, Marek Włodarczyk, Dorota Pomykała, Karol Pocheć, Dominika Kluźniak i inni.

BrzydUla - gdzie obejrzeć

Odcinki zobaczysz na antenie TVN7, TVN oraz platformie VOD Player.pl