Brzydula

sezon 2 odcinek 68

Brzydula 2

Pan Hu wpada w szał, widząc, jaka niespodzianka na niego czeka. Od razu kieruje się do wyjścia. Ula i Marek biegną za nim z przeprosinami. Kiedy kryzys wydaje się być zażegnany, na horyzoncie pojawia się Violetta.

Podczas spaceru Julka i Kuba biorą Alę na spytki. Dzieciaki podejrzewają, że Marek jest poważnie chory, a Ula ukrywa przed nimi prawdę. Chcą, by Ala była z nimi brutalnie szczera!

Julka i Kuba chcąc wiedzieć, co dolega Markowi, szukają wskazówek w internecie. Ala próbuje ostudzić ich zapał.

Adam jest w rozsypce. Przeraża go myśl o współpracy z Aleksem oraz o tym, że nigdy nie odzyska swoich pieniędzy, które dał na kaucję Marka. Czuje się samotny. Co na to Bożenka?

Ula, Violetta i Marek jadą do mecenasa Fica. Szukają rozwiązania patowej sytuacji, w której się znaleźli. Viola korzysta z okazji i proponuje adwokatowi, żeby poprowadził także jej sprawę rozwodową. Czy umysł Fica ogarnie natłok wszystkich wydarzeń?

Julka i Kuba znajdują kilka chorób, które może mieć Marek. Nie mając jednak pewności, postanawiają poprosić o pomoc specjalistę…

Marek i Sebastian idą na drinka, żeby na chwilę zapomnieć o ostatnich wydarzeniach. Tymczasem Ula odwozi Violettę do hotelu.

Wieczorem wystrojona Ula czeka na Marka. Sebastian odwozi przyjaciela. Ten idzie zdecydowany wyjaśnić wszystkie nieporozumienia z żoną. Kiedy zbliża się do domu, nagle staje jak wryty…

BrzydUla - opis serialu

Od wielkiego finału minęło 10 lat, a życie bohaterów zmieniło się diametralnie. Najbardziej głównej bohaterki – Uli Cieplak. Najlepsza asystentka F&D poświęca się teraz karierze… żony i matki. I choć czasem z sentymentem wraca myślami do zawodowych wyzwań, spotkań, pokazów mody i wielkiego świata, nie zamieniłaby swojej codzienności na żadną inną.Szczęśliwa rodzina – ukochany mąż i dzieci – rekompensują jej wszystko. Mając na głowie cały dom i urwisy, Ula nie ma czasu na nic. A już najmniej dla siebie…

Tymczasem Marek mierzy się z kolejnym kryzysem w F&D. Choć nie chce się przyznać, bez pomocy swojej prawej ręki – Uli – trudno mu bez potknięć zarządzać rodzinną firmą. Niewiele już w nim z dawnego Dobrzańskiego, bo chłopiec stał się mężczyzną. Pewne rzeczy jednak nigdy się nie zmieniają – nadal uwielbia szaleć za kierownicą sportowych samochodów oraz otaczać się pięknymi kobietami, czego najlepszym dowodem jest jego nowa asystentka Nadia.

Pewnego dnia los przecina drogi Marka i dawnej sekretarki, Violetty Kubasińskiej. Okazuje się, że ostatnie lata były dla niej bardzo szczodre. Spełniła swoje największe marzenie o sławie oraz bogactwie i została… cesarzową. Co prawda skarpet frotte, ale zawsze cesarzową! Teraz w myśl reguły: jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom, wyciąga do Marka pomocną dłoń, proponując mu iście „diamentowy interes”…

W wyniku różnych zdarzeń Ula postanawia wrócić do pracy na pół etatu do F&D. Na miejscu czekają na nią starzy znajomi – przyjaciółki: Ala, Iza i Ela, przeżywający kryzys wieku średniego Sebastian oraz nowy król finansów, Adam. Wraz z Ulą w firmie pojawia się także nowa „brzydula”. To Bożenka – niezbyt atrakcyjna, ale piekielnie bystra i zaradna kuzynka Maćka. Z kolei gabinet Pshemko przejmuje temperamentny i jeszcze bardziej ekscentryczny duet projektantów – Sławo & Miro.

Tęsknota za dziećmi, piękne kobiety, atrakcyjni mężczyźni, korporacyjne rozgrywki, które Ula zastaje w firmie sprawiają, że czuje się zagubiona. Znowu jest brzydulą w F&D, która próbuje odnaleźć swoje dawne miejsce. Jest jednak coś, co przez lata się zmieniło – w przeciwieństwie do dawnej Uli, obecna ma pewność siebie, poczucie własnej wartości i  przekonanie, że wszystko się ułoży. No bo dlaczego by nie?!

Wzruszająca, zarażająca optymizmem, prawdziwa, ale też zabawna i z przymrużeniem oka. Taką „Brzydulę” Polacy pokochali ponad 10 lat temu. I taka też wraca do nich tej jesieni!

BrzydUla – Telekamery Tele Tygodnia 2021

Produkcja została nominowana w plebiscycie Telekamery Tele Tygodnia w kategorii „Serial”.

BrzydUla - obsada

W obsadzie znaleźli się Julia Kamińska, Filip Bobek, Małgorzata Socha, Łukasz Garlicki, Maja Hirsch, Mariusz Zaniewski, Krzysztof Czeczot, Łukasz Simlat, Piotr Rogucki, Rafał Mohr, Marek Włodarczyk, Dorota Pomykała, Karol Pocheć, Dominika Kluźniak i inni.

BrzydUla - gdzie obejrzeć

Odcinki zobaczysz na antenie TVN7, TVN oraz platformie VOD Player.pl