Brzydula

sezon 2 odcinek 67

Brzydula 2

Pan Hu i Yu Tian wpadają do apartamentu hotelowego z nadzieją, że znajdą tam Violettę. Na wieść o ewentualnym powrocie koleżanki Gośka wpada w popłoch!

Ula i Nadia odbywają rozmowę od serca. Żona Marka przestrzega Nadię przed Aleksem.

Księgowa Matylda gani Bożenkę, że zamiast pracować zajmuje się rozwiązywaniem spraw osobistych. Również Adam jest podobnego zdania. Kochanka prosi go, żeby nie przenosił emocji z życia prywatnego do pracy. Adam przyznaje jej rację i postanawia od razu naprawić swój błąd…

Ula szykuje się do starcia dwóch bitew: jednej z Hu o F&D, drugiej z Markiem o ich małżeństwo.

Hu i Yu Tian przygotowują się do negocjacji z Ulą. Gośka nie chce zostawać sama w hotelu. Boi się, że Violetta wróci, żeby się na niej zemścić. Kiedy Hu i Yu Tian upewniają się, że nic nie zniknęło z apartamentu, Poznachowska przypomina im o jednej rzeczy… W tym czasie Violetta wybiega tylnym wyjściem z „łupem” w garści.

Ula, Nadia, Marek i Adam czekają w sali konferencyjnej na przyjazd pana Hu. Niespodziewanie w pokoju pojawia się roztrzęsiona Violetta. Wkrótce po niej na piętro wjeżdża właściciel Hu Corporation. Czy przyjaciołom uda się wyprowadzić Violettę, zanim zobaczy ją pan Hu?

Bożenka chce porozmawiać z Adamem. Daniel nie wpuszcza jej do sali konferencyjnej. Urażona księgowa daje upust swoim frustracjom.

W sali konferencyjnej trwają rozmowy biznesowe. Ula, Nadia, Marek i Adam robią co w ich mocy, żeby załagodzić napięte stosunku z panem Hu. Wszystko jest na dobrej drodze, ale do czasu…

BrzydUla - opis serialu

Od wielkiego finału minęło 10 lat, a życie bohaterów zmieniło się diametralnie. Najbardziej głównej bohaterki – Uli Cieplak. Najlepsza asystentka F&D poświęca się teraz karierze… żony i matki. I choć czasem z sentymentem wraca myślami do zawodowych wyzwań, spotkań, pokazów mody i wielkiego świata, nie zamieniłaby swojej codzienności na żadną inną.Szczęśliwa rodzina – ukochany mąż i dzieci – rekompensują jej wszystko. Mając na głowie cały dom i urwisy, Ula nie ma czasu na nic. A już najmniej dla siebie…

Tymczasem Marek mierzy się z kolejnym kryzysem w F&D. Choć nie chce się przyznać, bez pomocy swojej prawej ręki – Uli – trudno mu bez potknięć zarządzać rodzinną firmą. Niewiele już w nim z dawnego Dobrzańskiego, bo chłopiec stał się mężczyzną. Pewne rzeczy jednak nigdy się nie zmieniają – nadal uwielbia szaleć za kierownicą sportowych samochodów oraz otaczać się pięknymi kobietami, czego najlepszym dowodem jest jego nowa asystentka Nadia.

Pewnego dnia los przecina drogi Marka i dawnej sekretarki, Violetty Kubasińskiej. Okazuje się, że ostatnie lata były dla niej bardzo szczodre. Spełniła swoje największe marzenie o sławie oraz bogactwie i została… cesarzową. Co prawda skarpet frotte, ale zawsze cesarzową! Teraz w myśl reguły: jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom, wyciąga do Marka pomocną dłoń, proponując mu iście „diamentowy interes”…

W wyniku różnych zdarzeń Ula postanawia wrócić do pracy na pół etatu do F&D. Na miejscu czekają na nią starzy znajomi – przyjaciółki: Ala, Iza i Ela, przeżywający kryzys wieku średniego Sebastian oraz nowy król finansów, Adam. Wraz z Ulą w firmie pojawia się także nowa „brzydula”. To Bożenka – niezbyt atrakcyjna, ale piekielnie bystra i zaradna kuzynka Maćka. Z kolei gabinet Pshemko przejmuje temperamentny i jeszcze bardziej ekscentryczny duet projektantów – Sławo & Miro.

Tęsknota za dziećmi, piękne kobiety, atrakcyjni mężczyźni, korporacyjne rozgrywki, które Ula zastaje w firmie sprawiają, że czuje się zagubiona. Znowu jest brzydulą w F&D, która próbuje odnaleźć swoje dawne miejsce. Jest jednak coś, co przez lata się zmieniło – w przeciwieństwie do dawnej Uli, obecna ma pewność siebie, poczucie własnej wartości i  przekonanie, że wszystko się ułoży. No bo dlaczego by nie?!

Wzruszająca, zarażająca optymizmem, prawdziwa, ale też zabawna i z przymrużeniem oka. Taką „Brzydulę” Polacy pokochali ponad 10 lat temu. I taka też wraca do nich tej jesieni!

BrzydUla – Telekamery Tele Tygodnia 2021

Produkcja została nominowana w plebiscycie Telekamery Tele Tygodnia w kategorii „Serial”.

BrzydUla - obsada

W obsadzie znaleźli się Julia Kamińska, Filip Bobek, Małgorzata Socha, Łukasz Garlicki, Maja Hirsch, Mariusz Zaniewski, Krzysztof Czeczot, Łukasz Simlat, Piotr Rogucki, Rafał Mohr, Marek Włodarczyk, Dorota Pomykała, Karol Pocheć, Dominika Kluźniak i inni.

BrzydUla - gdzie obejrzeć

Odcinki zobaczysz na antenie TVN7, TVN oraz platformie VOD Player.pl