Brzydula

sezon 2 odcinek 60

Brzydula 2

Po ostatniej kłótni Uli i Marka na korytarzach F&D aż huczy od plotek.

Ula wspiera Sławo. Projektant obarcza Dobrzańskich winą o rozpad swojego związku.

Sebastian składa wyjaśnienia w sprawie zajścia w hotelu. Przyznaje się, że poniosły go nerwy i zaatakował pana Hu. Mówi też o sytuacji, w jakiej znajduje się Pani Hu. Niestety, policjanci nie mogą za nim nadążyć. Widząc to, mężczyzna postanawia obrać inną strategię…

Adam próbuje obłaskawić Bożenkę. Pojawia się cień nadziei – dziewczyna znajduje kopertę z wynikami badań kochanka. Czy jej zawartość wpłynie na zamiary panny Szymczyk?

Dagmara podpowiada Ani, jak zdemaskować Kacpra. Jednak jej pomysł spotyka się ze stanowczym sprzeciwem ze strony Maćka.

Ula dowiaduje się o mistyfikacji pana Hu. To jedynie wzmaga jej niepokój o Violettę. Czy kobiecie grozi niebezpieczeństwo?!

Iza boi się zostawić załamanego Sławomira bez opieki. Zabiera go więc ze sobą do pracy.
W domu Szymczyków pojawia się kolejny lokator.

Mecenas Fic nalega na pilne spotkanie z Markiem. Niestety, nie ma dla niego dobrych wieści. Okazuje się, że w jego sprawę zamieszany jest ktoś jeszcze…

Kiedy Sławomir upija się w towarzystwie Marka, Mirosław wraca do ich mieszkania.

BrzydUla - opis serialu

Od wielkiego finału minęło 10 lat, a życie bohaterów zmieniło się diametralnie. Najbardziej głównej bohaterki – Uli Cieplak. Najlepsza asystentka F&D poświęca się teraz karierze… żony i matki. I choć czasem z sentymentem wraca myślami do zawodowych wyzwań, spotkań, pokazów mody i wielkiego świata, nie zamieniłaby swojej codzienności na żadną inną.Szczęśliwa rodzina – ukochany mąż i dzieci – rekompensują jej wszystko. Mając na głowie cały dom i urwisy, Ula nie ma czasu na nic. A już najmniej dla siebie…

Tymczasem Marek mierzy się z kolejnym kryzysem w F&D. Choć nie chce się przyznać, bez pomocy swojej prawej ręki – Uli – trudno mu bez potknięć zarządzać rodzinną firmą. Niewiele już w nim z dawnego Dobrzańskiego, bo chłopiec stał się mężczyzną. Pewne rzeczy jednak nigdy się nie zmieniają – nadal uwielbia szaleć za kierownicą sportowych samochodów oraz otaczać się pięknymi kobietami, czego najlepszym dowodem jest jego nowa asystentka Nadia.

Pewnego dnia los przecina drogi Marka i dawnej sekretarki, Violetty Kubasińskiej. Okazuje się, że ostatnie lata były dla niej bardzo szczodre. Spełniła swoje największe marzenie o sławie oraz bogactwie i została… cesarzową. Co prawda skarpet frotte, ale zawsze cesarzową! Teraz w myśl reguły: jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom, wyciąga do Marka pomocną dłoń, proponując mu iście „diamentowy interes”…

W wyniku różnych zdarzeń Ula postanawia wrócić do pracy na pół etatu do F&D. Na miejscu czekają na nią starzy znajomi – przyjaciółki: Ala, Iza i Ela, przeżywający kryzys wieku średniego Sebastian oraz nowy król finansów, Adam. Wraz z Ulą w firmie pojawia się także nowa „brzydula”. To Bożenka – niezbyt atrakcyjna, ale piekielnie bystra i zaradna kuzynka Maćka. Z kolei gabinet Pshemko przejmuje temperamentny i jeszcze bardziej ekscentryczny duet projektantów – Sławo & Miro.

Tęsknota za dziećmi, piękne kobiety, atrakcyjni mężczyźni, korporacyjne rozgrywki, które Ula zastaje w firmie sprawiają, że czuje się zagubiona. Znowu jest brzydulą w F&D, która próbuje odnaleźć swoje dawne miejsce. Jest jednak coś, co przez lata się zmieniło – w przeciwieństwie do dawnej Uli, obecna ma pewność siebie, poczucie własnej wartości i  przekonanie, że wszystko się ułoży. No bo dlaczego by nie?!

Wzruszająca, zarażająca optymizmem, prawdziwa, ale też zabawna i z przymrużeniem oka. Taką „Brzydulę” Polacy pokochali ponad 10 lat temu. I taka też wraca do nich tej jesieni!

BrzydUla - obsada

W obsadzie znaleźli się Julia Kamińska, Filip Bobek, Małgorzata Socha, Łukasz Garlicki, Maja Hirsch, Mariusz Zaniewski, Krzysztof Czeczot, Łukasz Simlat, Piotr Rogucki, Rafał Mohr, Marek Włodarczyk, Dorota Pomykała, Karol Pocheć, Dominika Kluźniak i inni.

BrzydUla - gdzie obejrzeć

Odcinki zobaczysz na antenie TVN7, TVN oraz platformie VOD Player.pl