Brzydula

sezon 2 odcinek 46

Brzydula 2

Ulę dręczą koszmary. Ma do siebie żal, że tak pochopnie przekreśliła swoje małżeństwo.

Sytuacja finansowa Szymczyków jest beznadziejna. Małżonkowie postanawiają jednak poprosić Ulę o wsparcie. Ale czy to dobry moment?

Dzieci coraz bardziej odczuwają nieobecność Marka w domu. Ula żyje nadzieją, że jeszcze uda się jej wszystko posklejać. W końcu przestaje jednak rozpaczać i postanawia wziąć się w garść. Musi działać!

Ula podrzuca do Szymczyków dzieci. Informuje przyjaciół o problemach prawnych Marka, kryzysie w firmie i potrzebnych pieniądzach na kaucję.

W firmie F&D sytuacja robi się wyjątkowo napięta. Nie ma pieniędzy na wypłaty dla pracowników. Sebastian robi, co w jego mocy, żeby rozładować atmosferę. Jakby tego było mało, w firmie pojawiają się także SławoMiro. Nie są w najlepszym humorze…

Adam wpada w rozpacz i nie idzie do pracy. Przestał się łudzić, że F&D może jeszcze wyjść na prostą. Bożenka chce go wesprzeć. Niefortunnie ich rozmowa schodzi na bardzo drażliwy temat. Jaki będzie finał tego spotkania?

Ula informuje bliskich o kłopotach F&D i Marka. Tymczasem Sebastian za wszelką cenę próbuje ustalić, co stało się z Violettą.

Ula jedzie na spotkanie z mecenasem Ficem, który przedstawia jej zarzuty wobec Marka. Informacja ścina kobietę z nóg…

BrzydUla - opis serialu

Od wielkiego finału minęło 10 lat, a życie bohaterów zmieniło się diametralnie. Najbardziej głównej bohaterki – Uli Cieplak. Najlepsza asystentka F&D poświęca się teraz karierze… żony i matki. I choć czasem z sentymentem wraca myślami do zawodowych wyzwań, spotkań, pokazów mody i wielkiego świata, nie zamieniłaby swojej codzienności na żadną inną.Szczęśliwa rodzina – ukochany mąż i dzieci – rekompensują jej wszystko. Mając na głowie cały dom i urwisy, Ula nie ma czasu na nic. A już najmniej dla siebie…

Tymczasem Marek mierzy się z kolejnym kryzysem w F&D. Choć nie chce się przyznać, bez pomocy swojej prawej ręki – Uli – trudno mu bez potknięć zarządzać rodzinną firmą. Niewiele już w nim z dawnego Dobrzańskiego, bo chłopiec stał się mężczyzną. Pewne rzeczy jednak nigdy się nie zmieniają – nadal uwielbia szaleć za kierownicą sportowych samochodów oraz otaczać się pięknymi kobietami, czego najlepszym dowodem jest jego nowa asystentka Nadia.

Pewnego dnia los przecina drogi Marka i dawnej sekretarki, Violetty Kubasińskiej. Okazuje się, że ostatnie lata były dla niej bardzo szczodre. Spełniła swoje największe marzenie o sławie oraz bogactwie i została… cesarzową. Co prawda skarpet frotte, ale zawsze cesarzową! Teraz w myśl reguły: jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom, wyciąga do Marka pomocną dłoń, proponując mu iście „diamentowy interes”…

W wyniku różnych zdarzeń Ula postanawia wrócić do pracy na pół etatu do F&D. Na miejscu czekają na nią starzy znajomi – przyjaciółki: Ala, Iza i Ela, przeżywający kryzys wieku średniego Sebastian oraz nowy król finansów, Adam. Wraz z Ulą w firmie pojawia się także nowa „brzydula”. To Bożenka – niezbyt atrakcyjna, ale piekielnie bystra i zaradna kuzynka Maćka. Z kolei gabinet Pshemko przejmuje temperamentny i jeszcze bardziej ekscentryczny duet projektantów – Sławo & Miro.

Tęsknota za dziećmi, piękne kobiety, atrakcyjni mężczyźni, korporacyjne rozgrywki, które Ula zastaje w firmie sprawiają, że czuje się zagubiona. Znowu jest brzydulą w F&D, która próbuje odnaleźć swoje dawne miejsce. Jest jednak coś, co przez lata się zmieniło – w przeciwieństwie do dawnej Uli, obecna ma pewność siebie, poczucie własnej wartości i  przekonanie, że wszystko się ułoży. No bo dlaczego by nie?!

Wzruszająca, zarażająca optymizmem, prawdziwa, ale też zabawna i z przymrużeniem oka. Taką „Brzydulę” Polacy pokochali ponad 10 lat temu. I taka też wraca do nich tej jesieni!

BrzydUla - obsada

W obsadzie znaleźli się Julia Kamińska, Filip Bobek, Małgorzata Socha, Łukasz Garlicki, Maja Hirsch, Mariusz Zaniewski, Krzysztof Czeczot, Łukasz Simlat, Piotr Rogucki, Rafał Mohr, Marek Włodarczyk, Dorota Pomykała, Karol Pocheć, Dominika Kluźniak i inni.

BrzydUla - gdzie obejrzeć

Odcinki zobaczysz na antenie TVN7, TVN oraz platformie VOD Player.pl