Brzydula

sezon 2 odcinek 36

Brzydula 2

Ostatnie wydarzenia wpływają na kondycję Uli. Kobieta nie do końca wierzy w wymówkę męża. Tymczasem dzieci cieszą się na niespodziankę, którą przygotował dla rodziny Marek.

Sytuacja w domu Szymczyków jest nadal napięta. Mężczyzna stara się naprawić swoje błędy, ale Ania jest nieugięta. Czy to koniec ich małżeństwa?

Ula wątpi w prawdomówność Marka. Tym razem Maciek radzi jej, aby zaufała mężowi i nie szukała problemu tam, gdzie go nie ma. Czy przyjaciółka go posłucha?

Bożenka i Adam chcą trzymać w tajemnicy swoją relację. Okazuje się, że może być już za późno… Tymczasem dziewczyna zastanawia się, czy nie zbyt pochopnie podjęła pewną decyzję. Innego zdania jest Turek, który na oczach wszystkich rozkwita. A to z kolei nie umyka uwadze Marka i Sebastiana.

Maciek jeszcze raz przegląda źródło swoich problemów – nagranie. Niespodziewanie dokonuje szokującego odkrycia. Czuje się jeszcze gorzej…

Marek dostaje wiadomość, na którą czekał od tygodni. Natychmiast kontaktuje się z Aleksem, żeby omówić szczegóły przejęcia F&D. Szczęśliwy prezes prosi Ulę, żeby zorganizowała małe – otwierające nowy rozdział firmy – przyjęcie.

Ula z pomocą Nadii przygotowuje imprezę. Kobiety zbliżają się do siebie. Niestety, rozmowa z asystentką Marka ponownie budzi w niej niepokój. Postanawia sprawdzić męża… Czy nie pożałuje swojej decyzji?

BrzydUla - opis serialu

Od wielkiego finału minęło 10 lat, a życie bohaterów zmieniło się diametralnie. Najbardziej głównej bohaterki – Uli Cieplak. Najlepsza asystentka F&D poświęca się teraz karierze… żony i matki. I choć czasem z sentymentem wraca myślami do zawodowych wyzwań, spotkań, pokazów mody i wielkiego świata, nie zamieniłaby swojej codzienności na żadną inną.Szczęśliwa rodzina – ukochany mąż i dzieci – rekompensują jej wszystko. Mając na głowie cały dom i urwisy, Ula nie ma czasu na nic. A już najmniej dla siebie…

Tymczasem Marek mierzy się z kolejnym kryzysem w F&D. Choć nie chce się przyznać, bez pomocy swojej prawej ręki – Uli – trudno mu bez potknięć zarządzać rodzinną firmą. Niewiele już w nim z dawnego Dobrzańskiego, bo chłopiec stał się mężczyzną. Pewne rzeczy jednak nigdy się nie zmieniają – nadal uwielbia szaleć za kierownicą sportowych samochodów oraz otaczać się pięknymi kobietami, czego najlepszym dowodem jest jego nowa asystentka Nadia.

Pewnego dnia los przecina drogi Marka i dawnej sekretarki, Violetty Kubasińskiej. Okazuje się, że ostatnie lata były dla niej bardzo szczodre. Spełniła swoje największe marzenie o sławie oraz bogactwie i została… cesarzową. Co prawda skarpet frotte, ale zawsze cesarzową! Teraz w myśl reguły: jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom, wyciąga do Marka pomocną dłoń, proponując mu iście „diamentowy interes”…

W wyniku różnych zdarzeń Ula postanawia wrócić do pracy na pół etatu do F&D. Na miejscu czekają na nią starzy znajomi – przyjaciółki: Ala, Iza i Ela, przeżywający kryzys wieku średniego Sebastian oraz nowy król finansów, Adam. Wraz z Ulą w firmie pojawia się także nowa „brzydula”. To Bożenka – niezbyt atrakcyjna, ale piekielnie bystra i zaradna kuzynka Maćka. Z kolei gabinet Pshemko przejmuje temperamentny i jeszcze bardziej ekscentryczny duet projektantów – Sławo & Miro.

Tęsknota za dziećmi, piękne kobiety, atrakcyjni mężczyźni, korporacyjne rozgrywki, które Ula zastaje w firmie sprawiają, że czuje się zagubiona. Znowu jest brzydulą w F&D, która próbuje odnaleźć swoje dawne miejsce. Jest jednak coś, co przez lata się zmieniło – w przeciwieństwie do dawnej Uli, obecna ma pewność siebie, poczucie własnej wartości i  przekonanie, że wszystko się ułoży. No bo dlaczego by nie?!

Wzruszająca, zarażająca optymizmem, prawdziwa, ale też zabawna i z przymrużeniem oka. Taką „Brzydulę” Polacy pokochali ponad 10 lat temu. I taka też wraca do nich tej jesieni!

BrzydUla - obsada

W obsadzie znaleźli się Julia Kamińska, Filip Bobek, Małgorzata Socha, Łukasz Garlicki, Maja Hirsch, Mariusz Zaniewski, Krzysztof Czeczot, Łukasz Simlat, Piotr Rogucki, Rafał Mohr, Marek Włodarczyk, Dorota Pomykała, Karol Pocheć, Dominika Kluźniak i inni.

BrzydUla - gdzie obejrzeć

Odcinki zobaczysz na antenie TVN7, TVN oraz platformie VOD Player.pl