Brzydula

sezon 2 odcinek 134

Brzydula 2

Roztrzęsiona Paulina pojawia się na kryzysowym zebraniu zarządu. Brakuje jedynie Adama. Zamiast niego pojawia się kurier z korespondencją dla Turka. Nadawca wzbudza niepokój wszystkich… Po chwili zebranie okrojonego składu zarządu przerywa telefon ze szpitala, po którym Febo wybiega z sali konferencyjnej, zostawiając Dobrzańskich samych. Ula przejmuje stery, a Marek schodzi z pola bitwy.

Viola dzwoni do Sebastiana. Chce mu wytłumaczyć, dlaczego nie pojawiła się na spotkaniu. On nie daje jej dojść do słowa i kończy rozmowę, nie szczędząc jej kilku przykrych słów. Angelica próbuje interweniować i ratować sytuację.

Paulina i Feliks pojawiają się w szpitalu. Czekają na wybudzenie Aleksa ze śpiączki. Fic przedstawia Febo wersję zdarzeń, którą ma potwierdzić policji. Następnie powtarza z Pauliną jej linię obrony. Razem jadą na policję, gdzie okazuje się, że niektóre z zeznań budzą wątpliwości… Wkrótce Fic dostaje szokujące wieści od policji.

Ula przedstawia Markowi decyzje biznesowe, które podjęła. Są punkty, które powodują spięcie między małżonkami. Kobieta decyduje się wziąć ciężar ich wykonania na siebie. Musi zacząć od trudnej rozmowy z MiroSławo.

Władek rozmawia z Sebastianem o Violi. Uświadamia Olszańskiemu, jaki błąd popełnił, źle oceniając ukochaną. W końcu Sebastian poznaje prawdę – Kubasińska poleciała do Chin… rozwieść się i ratować swój majątek!

Ula wraca do domu, gdzie Marek szykuje obiad. Mąż informuje ją o decyzji, którą podjął – zmienia swoje życie!

BrzydUla - opis serialu

Od wielkiego finału minęło 10 lat, a życie bohaterów zmieniło się diametralnie. Najbardziej głównej bohaterki – Uli Cieplak. Najlepsza asystentka F&D poświęca się teraz karierze… żony i matki. I choć czasem z sentymentem wraca myślami do zawodowych wyzwań, spotkań, pokazów mody i wielkiego świata, nie zamieniłaby swojej codzienności na żadną inną.Szczęśliwa rodzina – ukochany mąż i dzieci – rekompensują jej wszystko. Mając na głowie cały dom i urwisy, Ula nie ma czasu na nic. A już najmniej dla siebie…

Tymczasem Marek mierzy się z kolejnym kryzysem w F&D. Choć nie chce się przyznać, bez pomocy swojej prawej ręki – Uli – trudno mu bez potknięć zarządzać rodzinną firmą. Niewiele już w nim z dawnego Dobrzańskiego, bo chłopiec stał się mężczyzną. Pewne rzeczy jednak nigdy się nie zmieniają – nadal uwielbia szaleć za kierownicą sportowych samochodów oraz otaczać się pięknymi kobietami, czego najlepszym dowodem jest jego nowa asystentka Nadia.

Pewnego dnia los przecina drogi Marka i dawnej sekretarki, Violetty Kubasińskiej. Okazuje się, że ostatnie lata były dla niej bardzo szczodre. Spełniła swoje największe marzenie o sławie oraz bogactwie i została… cesarzową. Co prawda skarpet frotte, ale zawsze cesarzową! Teraz w myśl reguły: jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom, wyciąga do Marka pomocną dłoń, proponując mu iście „diamentowy interes”…

W wyniku różnych zdarzeń Ula postanawia wrócić do pracy na pół etatu do F&D. Na miejscu czekają na nią starzy znajomi – przyjaciółki: Ala, Iza i Ela, przeżywający kryzys wieku średniego Sebastian oraz nowy król finansów, Adam. Wraz z Ulą w firmie pojawia się także nowa „brzydula”. To Bożenka – niezbyt atrakcyjna, ale piekielnie bystra i zaradna kuzynka Maćka. Z kolei gabinet Pshemko przejmuje temperamentny i jeszcze bardziej ekscentryczny duet projektantów – Sławo & Miro.

Tęsknota za dziećmi, piękne kobiety, atrakcyjni mężczyźni, korporacyjne rozgrywki, które Ula zastaje w firmie sprawiają, że czuje się zagubiona. Znowu jest brzydulą w F&D, która próbuje odnaleźć swoje dawne miejsce. Jest jednak coś, co przez lata się zmieniło – w przeciwieństwie do dawnej Uli, obecna ma pewność siebie, poczucie własnej wartości i  przekonanie, że wszystko się ułoży. No bo dlaczego by nie?!

Wzruszająca, zarażająca optymizmem, prawdziwa, ale też zabawna i z przymrużeniem oka. Taką „Brzydulę” Polacy pokochali ponad 10 lat temu. I taka też wraca do nich tej jesieni!

BrzydUla – Telekamery Tele Tygodnia 2021

Produkcja została nominowana w plebiscycie Telekamery Tele Tygodnia w kategorii „Serial”.

BrzydUla - obsada

W obsadzie znaleźli się Julia Kamińska, Filip Bobek, Małgorzata Socha - laureatka TeleKamer 2021 w kategorii Aktorka, Łukasz Garlicki, Maja Hirsch, Mariusz Zaniewski, Krzysztof Czeczot, Łukasz Simlat, Piotr Rogucki, Rafał Mohr, Marek Włodarczyk, Dorota Pomykała, Karol Pocheć, Dominika Kluźniak i inni.

BrzydUla - gdzie obejrzeć

Odcinki zobaczysz na antenie TVN7, TVN oraz platformie VOD Player.pl