Brzydula

sezon 2 odcinek 117

Brzydula 2

Maciek żegna się z rodziną i przyjaciółmi. Po wyjeździe męża Ania jest w rozsypce. Szuka wsparcia u Uli.

W domu Sebastiana pojawia się ekipa z prezentem od Violetty. Mężczyzna jest w szoku! Pomimo pierwszej reakcji postanawia go wypróbować – zasypia błogim snem i budzi się w objęciach Violetty!

Pogodzeni MiroSławo rozmawiają z Markiem. Proszą go o jedno – szczerość i klarowność działań. Dobrzański obiecuje spełnić ich życzenie, lecz już po chwili łamie jedną z obietnic. Po chwili na spotkanie dociera też Ula. Między nią a Pauliną dochodzi do biznesowego starcia. Po której ze stron stanie Marek? Tymczasem Febo informuje wszystkich zaskoczonych o swoim planie B., który sfinansuje kolekcję rozwodową MiroSławo. Cała sytuacja odbija się na, i tak już wątłej, relacji Dobrzańskich.

Rozwścieczona Violetta wpada do gabinetu Fica. Mecenas usiłuje się jej wytłumaczyć, ale kobieta nie chce go słuchać. Jest przekonana o swojej racji!

Paulina spotyka się z Aleksem. Okazuje się, że Francesco nadal przebywa w Polsce. Postanawiają ostrzec przed nim swoich przyjaciół. Ale czy nie jest za późno?

Spóźniony, ale wyspany, Sebastian dociera do firmy. Czeka na niego zdołowany Marek – jego małżeństwo dobiega końca. Tymczasem Ala i Ula rozmawiają o wydarzeniach z przeszłości… Dochodzi do zaskakujących wniosków.

BrzydUla - opis serialu

Od wielkiego finału minęło 10 lat, a życie bohaterów zmieniło się diametralnie. Najbardziej głównej bohaterki – Uli Cieplak. Najlepsza asystentka F&D poświęca się teraz karierze… żony i matki. I choć czasem z sentymentem wraca myślami do zawodowych wyzwań, spotkań, pokazów mody i wielkiego świata, nie zamieniłaby swojej codzienności na żadną inną.Szczęśliwa rodzina – ukochany mąż i dzieci – rekompensują jej wszystko. Mając na głowie cały dom i urwisy, Ula nie ma czasu na nic. A już najmniej dla siebie…

Tymczasem Marek mierzy się z kolejnym kryzysem w F&D. Choć nie chce się przyznać, bez pomocy swojej prawej ręki – Uli – trudno mu bez potknięć zarządzać rodzinną firmą. Niewiele już w nim z dawnego Dobrzańskiego, bo chłopiec stał się mężczyzną. Pewne rzeczy jednak nigdy się nie zmieniają – nadal uwielbia szaleć za kierownicą sportowych samochodów oraz otaczać się pięknymi kobietami, czego najlepszym dowodem jest jego nowa asystentka Nadia.

Pewnego dnia los przecina drogi Marka i dawnej sekretarki, Violetty Kubasińskiej. Okazuje się, że ostatnie lata były dla niej bardzo szczodre. Spełniła swoje największe marzenie o sławie oraz bogactwie i została… cesarzową. Co prawda skarpet frotte, ale zawsze cesarzową! Teraz w myśl reguły: jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom, wyciąga do Marka pomocną dłoń, proponując mu iście „diamentowy interes”…

W wyniku różnych zdarzeń Ula postanawia wrócić do pracy na pół etatu do F&D. Na miejscu czekają na nią starzy znajomi – przyjaciółki: Ala, Iza i Ela, przeżywający kryzys wieku średniego Sebastian oraz nowy król finansów, Adam. Wraz z Ulą w firmie pojawia się także nowa „brzydula”. To Bożenka – niezbyt atrakcyjna, ale piekielnie bystra i zaradna kuzynka Maćka. Z kolei gabinet Pshemko przejmuje temperamentny i jeszcze bardziej ekscentryczny duet projektantów – Sławo & Miro.

Tęsknota za dziećmi, piękne kobiety, atrakcyjni mężczyźni, korporacyjne rozgrywki, które Ula zastaje w firmie sprawiają, że czuje się zagubiona. Znowu jest brzydulą w F&D, która próbuje odnaleźć swoje dawne miejsce. Jest jednak coś, co przez lata się zmieniło – w przeciwieństwie do dawnej Uli, obecna ma pewność siebie, poczucie własnej wartości i  przekonanie, że wszystko się ułoży. No bo dlaczego by nie?!

Wzruszająca, zarażająca optymizmem, prawdziwa, ale też zabawna i z przymrużeniem oka. Taką „Brzydulę” Polacy pokochali ponad 10 lat temu. I taka też wraca do nich tej jesieni!

BrzydUla – Telekamery Tele Tygodnia 2021

Produkcja została nominowana w plebiscycie Telekamery Tele Tygodnia w kategorii „Serial”.

BrzydUla - obsada

W obsadzie znaleźli się Julia Kamińska, Filip Bobek, Małgorzata Socha - laureatka TeleKamer 2021 w kategorii Aktorka, Łukasz Garlicki, Maja Hirsch, Mariusz Zaniewski, Krzysztof Czeczot, Łukasz Simlat, Piotr Rogucki, Rafał Mohr, Marek Włodarczyk, Dorota Pomykała, Karol Pocheć, Dominika Kluźniak i inni.

BrzydUla - gdzie obejrzeć

Odcinki zobaczysz na antenie TVN7, TVN oraz platformie VOD Player.pl