Życie bez wstydu

sezon 4 odcinek 4

Życie bez wstydu 4

Czasami nawet niewinne żarty mogą przerodzić się w prawdziwą tragedię. Najlepiej wie o tym Oktawian, dla którego zabawa z groźnym psem skończyła się utratą czubka nosa. Niecodzienny przeszczep skóry z czoła, któremu został poddany mężczyzna i drastyczna zmiana wyglądu spowodowały, że nieśmiały dotąd chłopak jeszcze bardziej zamknął się w sobie. Zaciekawione spojrzenia obcych ludzi i niesmaczne żarty, będące codziennością Oktawiana, sprawiły, że dziś mimo traumy, mężczyzna znów lepiej dogaduje się ze zwierzętami niż z nowo poznanymi ludźmi.

Z badań wynika, że blisko 35 % kobiet cierpi z powodu nadmiernego owłosienia. Wśród nich jest Justyna, u której czarne, grube, gęste włosy pokrywają niemal każdy skrawek ciała. Codzienne, żmudne golenie, od 13 lat na stałe wpisane w grafik dziewczyny spowodowało, że żyletki stały się nieodłącznym elementem nie tylko wyposażenia jej torebki, ale też całego życia. Wstyd i obrzydzenie do swojego ciała doprowadziły Justynę do obsesji, która niemal zrujnowała jej życie rodzinne. Dziś, po zażegnaniu małżeńskiego kryzysu, kobieta nadal walczy, tym razem o swój wygląd, za którym kryje się coś więcej - pewność siebie i szczęście jej rodziny.

Choć okres dojrzewania ma już dawno za sobą, 25-letni Sebastian nadal zmaga się z oszpecającym jego ciało młodzieńczym trądzikiem. O ile większość wyprysków mężczyzna jest w stanie ukryć pod ubraniem, o tyle jego twarz stale jest obiektem niezdrowych obserwacji i komentarzy ze strony obcych ludzi. Choć na co dzień Sebastian wydaje się być twardy (jest przecież zawodowym żołnierzem), to w głębi duszy pragnie, aby jego 11-letni koszmar wreszcie dobiegł końca, szczególnie że w planach ma zbliżający się wielkimi krokami ślub, na którym chciałby wreszcie wyglądać jak 100-procentowy, zdrowy facet.