Zrób coś z tym dzieckiem

sezon 2 odcinek 2

Zrób coś z tym dzieckiem 2

W 2. odcinku Ewa Narkiewicz-Nejno zmierzy się z problemem uzależnienia dziecka od gier komputerowych. Eliza i Rafał to rodzice 6-letniego Igora, który ich zdaniem jest uzależniony od gier i 2-letniej Laury, która nie może się z bratem dogadać. Ani mama, ani tata nie wiedzą, jak zmusić synka do odejścia od konsoli i zajęcia się jakąkolwiek inną zabawą. Bezsilni rodzice wezwali na pomoc psychologa klinicznego, Ewę Narkiewicz-Nejno, która doradzi im jak oderwać dziecko od grania, zainteresować nauką i zapobiec bójkom między rodzeństwem.

Zrób coś z tym dzieckiem - opis programu

Badania psychologów nie pozostawiają wątpliwości – coraz więcej rodziców boryka się z poważnymi problemami wychowawczymi i nie potrafi pomóc dzieciom bez rad specjalisty. Agresja, nadpobudliwość, kłopoty ze snem, uzależnienie od gier, problemy ze skupieniem się czy zaburzenia odżywiania to tylko część trudności, z którymi muszą sobie radzić. Jak budować zdrowe relacje z rodziną? Co zrobić, jeśli brakuje w nich zaufania i zrozumienia? W jaki sposób rozmawiać o wszystkim z bliskimi? Tego wszystkiego widzki dowiedzą się już wiosną od specjalistów.

Ewa Narkiewicz-Nejno jest psycholożką kliniczną i od lat pracuje z najmłodszymi. W nowym programie podpowie, jak nauczyć się poznawać potrzeby i emocje dzieci. W każdym odcinku odwiedzi jedną rodzinę, a dzięki materiałom z kamer śledzących ich codzienne życie, poszuka przyczyn problemów, z którymi rodzice sobie nie radzą.

Zrób coś z tym dzieckiem - gdzie oglądać

Program zobaczysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl