Złodzieje

sezon 3 odcinek 1

Złodzieje 3

Kradzieże pojazdów nie zawsze odbywają się nocą – doświadczeni złodzieje wiedzą,  że bardzo łatwo okraść kogoś nawet w biały dzień bazując na jego roztargnieniu lub lekkomyślności. Fryzjer i Elvis pokażą, w jaki sposób chwila nieuwagi potencjalnej ofiary przerodzi się w niespodziewane problemy.

Czy zdawałeś sobie sprawę z tego, że blokada w drzwiach mająca na celu ochronę dzieci może stać się największą pułapką dla posiadacza samochodu? Właściciel, chcąc sprzedać wystawiony na portalu ogłoszeniowym pojazd, umawia się na spotkanie i jazdę próbną z potencjalnymi nabywcami. Nieświadomy zamiarów oszustów, swoją lekkomyślnością tylko ułatwia im kradzież.

Jak często zdarza ci się zostawiać kluczyki do samochodu w kieszeni płaszcza? Ofiary wytypowane przez Fryzjera pozostawiły kurtki z cenną zawartością w miejscu publicznym – nie spodziewały się, że restauracja, w której dla wygody klientów pozostawiono wolny dostęp do wieszaków to dla czujnych złodziei zachęta do działania.

Czy kiedykolwiek wyrzucone przez sąsiadów worki ze śmieciami zostały tak ustawione, że uniemożliwiły ci wjazd na posesję lub do garażu? Kolejny podstęp udowodni, że złodzieje czekają na ofiarę nawet przed jej domem – już kilkudniowa obserwacja czyichś zwyczajów wystarczy, by na spokojnym osiedlu doszło do niespodziewanej kradzieży samochodu. Samochodu, którego od garażu dzielił zaledwie metr.