Zawodowi handlarze

sezon 5 odcinek 9

Zawodowi handlarze 5

Jacek i Olaf poznają mieszkającego w Stanach Polaka, który ma na sprzedaż klasycznego Forda Mustanga - auto nie było jeszcze nigdzie ogłaszane, dlatego dla handlarzy takie spotkanie to szansa na ubiegnięcie konkurencji. W Japonii Robert i "Wąski" odwiedzą miejsce, które z powodzeniem można nazwać świątynią W124 - niewielką firmę, która kupuje zadbane Mercedesy i przeprowadza ich gruntowną renowację, łącznie z montażem fabrycznie nowych oryginalnych części do trzydziestoletnich aut! Mariusza i Jacka do wyjazdu poza Łódź skłoni nietypowy okaz Mercedesa - pod maską niepozornego W124 drzemie 600-konny silnik z innego modelu!

Handel samochodami to trudny i wymagający biznes. Nasz nowy program to prawdziwe historie właścicieli i pracowników firm handlujących samochodami. Tutaj gra toczy się o prawdziwego klienta i realną kasę.

Bohaterami nowego cyklu będą pracownicy jednego z większych komisów samochodowych w Łodzi.
To miejsce, przez które codziennie przewija się tłum klientów i w którym każdego miesiąca sprzedaje się kilkadziesiąt samochodów. Poznamy Bartka z Grodziska Mazowieckiego – właściciela jednoosobowej firmy sprowadzającej na zamówienie samochody z Niemiec i Holandii. Odwiedzimy z nim firmy handlujące samochodami za naszą zachodnią granicą. Pokażemy, jak przebiega proces poszukiwania samochodów,kwestie transportu oraz negocjacje z klientem, a także sprawdzimy, jak w branży radzą sobie Robert i „Wąski” z firmy z Pruszkowa, którzy na co dzień handlują youngtimerami sprowadzonymi głównie z Japonii i Szwajcarii.