Zawodowi handlarze

sezon 5 odcinek 8

Zawodowi handlarze 5

Robert i "Wąski" ponownie wybiorą się do Japonii - po raz drugi odwiedzą górę Hakone, legendarne miejsce narodzin driftingu. Tym razem nie zamierzają odejść z niczym - ich celem będzie Mazda RX-7. W Łodzi Jacek spróbuje sprzedać okazyjny model Mercedesa - S320 wystawiony za mniej niż 10 tysięcy złotych wzbudzi spore zainteresowanie, a dla konkretnego klienta komisant ma też w zanadrzu swój prywatny egzemplarz. Jacek i Olaf pojadą do USA - obejrzą Chevroleta Malibu SS, w którym brakuje kluczowych podzespołów.

Handel samochodami to trudny i wymagający biznes. Nasz nowy program to prawdziwe historie właścicieli i pracowników firm handlujących samochodami. Tutaj gra toczy się o prawdziwego klienta i realną kasę.

Bohaterami nowego cyklu będą pracownicy jednego z większych komisów samochodowych w Łodzi.
To miejsce, przez które codziennie przewija się tłum klientów i w którym każdego miesiąca sprzedaje się kilkadziesiąt samochodów. Poznamy Bartka z Grodziska Mazowieckiego – właściciela jednoosobowej firmy sprowadzającej na zamówienie samochody z Niemiec i Holandii. Odwiedzimy z nim firmy handlujące samochodami za naszą zachodnią granicą. Pokażemy, jak przebiega proces poszukiwania samochodów,kwestie transportu oraz negocjacje z klientem, a także sprawdzimy, jak w branży radzą sobie Robert i „Wąski” z firmy z Pruszkowa, którzy na co dzień handlują youngtimerami sprowadzonymi głównie z Japonii i Szwajcarii.