Zawodowi handlarze

sezon 5 odcinek 7

Zawodowi handlarze 5

Olaf spotka się z wymagającym klientem na Range Rovera wycenianego na ponad 200 tysięcy złotych - sprowadzone na specjalne zamówienie auto dopiero w kraju okaże się mocno zarysowane. Robert i "Wąski" spróbują sprzedać klasyczne BMW 850Ci - zgłosi się po nie klientka, która chce zrobić niespodziankę mężowi pasjonującemu się motoryzacją. Komis w Łodzi odwiedzi przyjaciel Jacka poszukujący na szybko taniego auta zastępczego do codziennej jazdy - ma być to pojazd z trwałym wolnossącym motorem.

Handel samochodami to trudny i wymagający biznes. Nasz nowy program to prawdziwe historie właścicieli i pracowników firm handlujących samochodami. Tutaj gra toczy się o prawdziwego klienta i realną kasę.

Bohaterami nowego cyklu będą pracownicy jednego z większych komisów samochodowych w Łodzi.
To miejsce, przez które codziennie przewija się tłum klientów i w którym każdego miesiąca sprzedaje się kilkadziesiąt samochodów. Poznamy Bartka z Grodziska Mazowieckiego – właściciela jednoosobowej firmy sprowadzającej na zamówienie samochody z Niemiec i Holandii. Odwiedzimy z nim firmy handlujące samochodami za naszą zachodnią granicą. Pokażemy, jak przebiega proces poszukiwania samochodów,kwestie transportu oraz negocjacje z klientem, a także sprawdzimy, jak w branży radzą sobie Robert i „Wąski” z firmy z Pruszkowa, którzy na co dzień handlują youngtimerami sprowadzonymi głównie z Japonii i Szwajcarii.