Zawodowi handlarze

sezon 5 odcinek 6

Zawodowi handlarze 5

Jacek spod Garwolina spotka się z klientką zainteresowaną Toyotą RAV4 - handlarz osobiście sprowadził auto ze Szwajcarii i jest tak pewny jego stanu, że nie zawaha się zaproponować gwarancji na pojazd. Do Roberta i "Wąskiego" wpadnie ich stały klient Paweł - szwagrowie zaprezentują mu sportowe BMW M5 z potężnym silnikiem V10, stanowiącym poważny argument za zakupem wozu, który do najtańszych nie należy. W Łodzi Jacek otrzyma ofertę kupna Jaguara XF - zadaniem pracownika komisu będzie znalezienie jak największej liczby mankamentów stanowiących podstawę do obniżenia ceny podczas negocjacji.

Handel samochodami to trudny i wymagający biznes. Nasz nowy program to prawdziwe historie właścicieli i pracowników firm handlujących samochodami. Tutaj gra toczy się o prawdziwego klienta i realną kasę.

Bohaterami nowego cyklu będą pracownicy jednego z większych komisów samochodowych w Łodzi.
To miejsce, przez które codziennie przewija się tłum klientów i w którym każdego miesiąca sprzedaje się kilkadziesiąt samochodów. Poznamy Bartka z Grodziska Mazowieckiego – właściciela jednoosobowej firmy sprowadzającej na zamówienie samochody z Niemiec i Holandii. Odwiedzimy z nim firmy handlujące samochodami za naszą zachodnią granicą. Pokażemy, jak przebiega proces poszukiwania samochodów,kwestie transportu oraz negocjacje z klientem, a także sprawdzimy, jak w branży radzą sobie Robert i „Wąski” z firmy z Pruszkowa, którzy na co dzień handlują youngtimerami sprowadzonymi głównie z Japonii i Szwajcarii.