Zawodowi handlarze

sezon 5 odcinek 5

Zawodowi handlarze 5

Odwiedzimy w Bytomiu Olafa, który będzie próbował sprzedać 330-konny samochód mało popularnej w Polsce marki GMC - klientowi nie spodoba się jednak wyblakły lakier na dachu oraz masce egzemplarza modelu Sierra 2500 HD. Robert i "Wąski" będą negocjować zakup dobrze zachowanego Mercedesa w wersji cabrio - 350 SL z lat 70. uchował się u przyjaciółki "Wąskiego" ze szkolnych lat. Do łódzkiego komisu zgłosi się klientka poszukująca pierwszego samochodu - Wojtek zaproponuje jej Citroena C4 z zaskakująco niskim przebiegiem: 14-letnie auto przejechało zaledwie 54 tysiące kilometrów!

Handel samochodami to trudny i wymagający biznes. Nasz nowy program to prawdziwe historie właścicieli i pracowników firm handlujących samochodami. Tutaj gra toczy się o prawdziwego klienta i realną kasę.

Bohaterami nowego cyklu będą pracownicy jednego z większych komisów samochodowych w Łodzi.
To miejsce, przez które codziennie przewija się tłum klientów i w którym każdego miesiąca sprzedaje się kilkadziesiąt samochodów. Poznamy Bartka z Grodziska Mazowieckiego – właściciela jednoosobowej firmy sprowadzającej na zamówienie samochody z Niemiec i Holandii. Odwiedzimy z nim firmy handlujące samochodami za naszą zachodnią granicą. Pokażemy, jak przebiega proces poszukiwania samochodów,kwestie transportu oraz negocjacje z klientem, a także sprawdzimy, jak w branży radzą sobie Robert i „Wąski” z firmy z Pruszkowa, którzy na co dzień handlują youngtimerami sprowadzonymi głównie z Japonii i Szwajcarii.