Zakup w ciemno

sezon 1 odcinek 1

Zakup w ciemno

Wszyscy codziennie kupujemy, a potem zwracamy tysiące niechcianych produktów. Tylko nie wszyscy wiemy, że na zwrotach można zarobić. Są ludzie, którzy zysk wyczuwają na kilometr i wiedzą, że pieniądze nie leżą na ulicy, tylko… na paletach.

Pierwsza licytacja, to pojedynek między płcią piękną reprezentowaną przez Kasie i Nikolę - matkę i córkę – właścicielki butiku i królowe handlu internetowego, a trójką starych wyjadaczy.

Łukasz, handlowiec z Warszawy na którego doświadczeniu bazują inni gracze, Piotr, „Szeryf” podbijający cenę bez względu na wszystko oraz Jacek, hurtownik obecny na rynku kilkanaście lat. Towar licytowany w Jaworznie pochodzi z Niemiec, co zazwyczaj oznacza jego dużą wartość. Jak bardzo obłowią się nasi handlarze?

Kolejna licytacja odbędzie się w Zielonej Górze. Zjawią się Michał i Kacper – bracia, dla których liczy się szybki obrót pieniędzmi, stąd starają się wygrać każdą aukcję. Ten sam cel ma Darek, biznesmen z żyłką hazardzisty, Ola i Dorota – szybkostrzelny zakupowo duet, za którym nikt nie nadąża oraz Jacek, którego mylące taktyki wyprowadzają wszystkich w pole.   

Trzecia aukcja odbędzie się w Piasecznie. Magazyn o kilku tys. metrów kwadratowych powierzchni, słynie z dobrego towaru od światowego giganta. Olbrzymia przestrzeń wypełniona jest elektroniką, zabawkami, drobnym i dużym AGD oraz tysiącami innych towarów.  Zwabiony potencjalnie dużym zyskiem, zjawił się Piotrek, nastawione na zarobek Ola i Dorota, Jacek, oraz młode wilki –Kamil, Arman i Gor- od 2 lat agresywnie podbijający rynek trójka handlarzy z Bydgoszczy. Komu przypadnie soczysty kawałek z tego tortu?