Zakup kontrolowany za granicą

odcinek 5

Zakup kontrolowany za granicą

Maciej szuka klasycznego samochodu dla swojej córki. Dziewczyna nie mogła osobiście pojawić się w odcinku zakupu kontrolowanego, ponieważ spodziewa się dziecka. Budżet na auto wynosi 17000 euro. Jednym z faworytów do zakupu jest mercedes SL r107.

Adam z Maciejem trafiają w miejsce, gdzie jest ponad dwadzieścia Mercedesów klasy SL. Nie pozostaje więc nic innego, jak znaleźć idealne auto. Sprawa nie jest jednak taka łatwa. Okazuje się bowiem, że wśród Mercedesów SL jest dużo innych ciekawych samochodów.

Kolejną propozycją, którą Adam ma dla Macieja jest Jaguar xjs v12 z prywatnej kolekcji właściciela. Oprócz niego są też takie perełki jak: Jaguar E type oraz…  automat Jaguar xjs z 1983 r., który posiada silnik benzynowy 5.3 v12 o mocy 260-300km, na liczniku zaś ma 114tyś km.

Następny w kolejce jest Alfa Romeo Spider z 1986 r.. Auto czeka na Adama i Maćka wśród kilkudziesięciu innych w salonie samochodów klasycznych. Podczas rozmowy ze sprzedawcą, zaskoczeni mężczyźni dowiadują się, że jeden z Jagauarów – E type – został odnowiony przez polską firmę. Ciekawostką jest Jaguar E type odnowiony przez polską firmę.

Na koniec Maćkowi wpada w oko wyprodukowana w 1986 r. włoska Alfa Romeo Spider z manualną skrzynią biegów oraz z silnikiem benzynowym 2.0 o mocy 125 km, z przebiegiem 66 tyś. km. I choć za oknem aura nie dopisuje, Maciek decyduje się na jazdę próbną.

Zakup kontrolowany za granicą – opis programu

Adam Kornacki i jego ekipa od wielu lat z sukcesami pomagają klientom znaleźć wymarzone auta na trudnym polskim rynku samochodowym. Teraz podejmują kolejne wyzwanie - poszukają najlepszych okazji w Niemczech, Holandii, Włoszech i USA! Odwiedzimy cztery rynki, z których Polacy lubią ściągać samochody - poznamy specyfikę kupowania aut w różnych krajach, doradzimy jak zorganizować taki wyjazd po własne cztery kółka, sprawdzimy jak załatwia się pozakupowe formalności i policzymy, czy sprowadzanie samochodu zza granicy zawsze się opłaca. W pierwszej serii wybierzemy się między innymi po niedrogiego youngtimera, praktyczny pięciodrzwiowy kompakt i luksusowego klasyka.

„Zakup kontrolowany za granicą” – gdzie oglądać?

Fascynujący program motoryzacyjny oglądaj na kanale TVN Turbo oraz w strefie MotorTrend w serwisie VOD player.pl.