You can dance - Po prostu tańcz!

sezon 9 odcinek 11

You Can Dance - po prostu tańcz! 9

Na Malcie tancerze 9. edycji „ You can dance” zostali podzieleni na dwie grupy: tancerzy streetowych oraz scenicznych. W kolejnym odcinku wracamy do korzeni. Jurorzy znów zaopiekują się tancerzami ze swoich grup– tymi, którzy dotarli do 4 odcinka. Stoczą bitwę wraz z podopiecznymi. Nie tylko ułożą ich choreografię, ale też cały tydzień spędzą z nimi na salach treningowych, by jak najlepiej przygotować ich do występu. Kto tym razem wygra to starcie?

Jeśli chodzi o style taneczne, w jakich zaprezentują się finaliści, to będzie i hip-hopowo i jazzowo, znajdzie się także miejsce na contemporary oraz dawno niewidziany w duetach – dancehall.  W muzycznej oprawie pojawią się aż dwa polskie akcenty. Zabrzmią wielkie hity, zarówno te nowsze, takie jak „W dobrą stronę” Dawida Podsiadły, jak i te starsze, które już przeszły na półkę rodzimych evergreenów, jak np. „Ostatni” Edyty Bartosiewicz. 

Wśród choreografów, którzy przygotują tancerzy do tych wyjątkowych występów, będzie gość z zagranicy – Andrew Baterina, Jest on jednym z głównych choreografów zespołu SoReal Cru, który w jednej z edycji programu "America’s Best Dance Crew" zajął drugie miejsce. Zatrudniają go światowe gwiazdy muzyki hiphopowej i r&b, m.in. Drake czy Trey Songz. Andrew objechał cały świat goszcząc w wielu szkołach tańcach niemal na wszystkich kontynentach. Teraz zawita w polskim „You can dance”.