Wyjątkowe domy

sezon 1 odcinek 9

Wyjątkowe domy

W Szczecinie Omenaa Mensah odwiedziła nietypowy dom. Na małej działce z bardzo nieregularnym kształtem nieposiadającej żadnych kątów prostych, architekt Marcin Tomaszewski, stworzył niezwykłą bryłę. To dom trójkątny.

Strop, ściany, taras i dach zbudowane są ze stykających się ze sobą trójkątów. Ten dom to nie tylko wyraz jak ograniczenia działki mogą wpłynąć twórczo na prace architekta ale również przykład wielu ciekawych rozwiązań. Dom „ubrany" jest luksusowo i zastosowano w nim wiele ciekawych materiałów. Blacha, spiek czarny i biały spiek tworzą czarno-białą futurystyczną bryłę.

Mimo małej działki, architektowi udało się stworzyć przestronny dom z dużym ogrodem, dolnym zadaszonym tarasem oraz zjawiskowym tarasem na piętrze, oczywiście trójkątnym. Architekt wyszedł z założenia, że przy takiej nieregularnej działce, dołoży jeszcze trójkątów w bryle.

Wnętrze to również wiele ciekawych rozwiązań. Mamy nietypowe wejście do dużego salonu po przekątnej, dzięki czemu mamy wrażenie większej przestrzeni. Parter to salon z kuchnią i biurem umieszczonym na tyłach salonu. Na piętrze największe wrażenie robi sypialnia inwestorów, bardzo wysoka, z przestronną łazienką i wyjściem na duży, trójkątny taras.

Wyjątkowe domy - opis programu

W nowym programie odkryje nowoczesne domy, które prezentują design na światowym poziomie. W premierowej serii odwiedzi aż 10 wyjątkowych miejsc oraz porozmawia z najlepszymi polskimi architektami i projektantami wnętrz. Od samych właścicieli dowie się co ich zainspirowało do projektów oraz jak wygląda codziennie życie w takich przestrzeniach.

obaczymy niesamowity Catamaran House w kształcie łodzi w podwarszawskim Józefowie, Beton House Hani i Seweryna Nogalskich, szklany dom pod Berlinem, którego złożenie trwało kilka dni oraz Dom Kurtyna – można go znaleźć na Mazowszu. Jego betonowa fasada przypomina właśnie opadającą kurtynę. Jedno jest pewne! Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście!

Wyjątkowe domy - gdzie oglądać

Odcinki zobaczysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl