Wyjątkowe domy

sezon 1 odcinek 6

Wyjątkowe domy

Glass House to dom w Katowicach autorstwa projektu Hani i Seweryna Nogalskich (Beton House). To nowoczesny dom z niesamowitym kaskadowym kształtem bryły, ale również dzięki zastosowaniu w nim energooszczędnych technologii. Kaskadowość to celowy zabieg architektów – sprawia, że dom wydaje się jakby lewitował. W praktyce chroni bryłę przed ewentualnym wystąpieniem wody z sąsiadującej rzeki.

Wnętrza domu są jasne i przestronne. Minimalistyczne, ale bardzo przytulne. Na parterze mamy m.in. przestronny salon z charakterystyczną ceglaną kanapą, kuchnię z dużą wyspą z granitowym blatem oraz drugą kuchnię, tzw. brudną kuchnię schowaną przed oczami gości. Poza tym mamy gabinet i oddzielne mieszkanie dla jednej z córek inwestorów. Sama dolna kondygnacja to ok. 260m2.

Na piętro wchodzimy pięknymi schodami, sprawiającymi wrażenie lewitujących. Góra to 2 sypialnie, w tym jedna z łazienką i sauną i przestronna garderoba.

Budynek zaprojektowano również tak, aby koszty jego utrzymania były niskie oraz aby zadbać o środowisko dzięki zastosowaniu izolacji.

Omenaa Mensah porozmawiała także z inwestorkami domu, matką i córką – miłośniczkami dobrego designu oraz podróży.

Wyjątkowe domy - opis programu

W nowym programie odkryje nowoczesne domy, które prezentują design na światowym poziomie. W premierowej serii odwiedzi aż 10 wyjątkowych miejsc oraz porozmawia z najlepszymi polskimi architektami i projektantami wnętrz. Od samych właścicieli dowie się co ich zainspirowało do projektów oraz jak wygląda codziennie życie w takich przestrzeniach.

obaczymy niesamowity Catamaran House w kształcie łodzi w podwarszawskim Józefowie, Beton House Hani i Seweryna Nogalskich, szklany dom pod Berlinem, którego złożenie trwało kilka dni oraz Dom Kurtyna – można go znaleźć na Mazowszu. Jego betonowa fasada przypomina właśnie opadającą kurtynę. Jedno jest pewne! Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście!

Wyjątkowe domy - gdzie oglądać

Odcinki zobaczysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl