Wyjątkowe domy

sezon 1 odcinek 5

Wyjątkowe domy

W tym odcinku programu Omenaa Mensah odwiedzi dom z jednym z najbardziej nietypowych wejść. Długa betonowa ściana na ponad 20 metrów długości i ok. 6 metrów wysokości odgradza jego mieszkańców od sąsiadów. A na tej ścianie umieszczone tylko drzwi wejściowe. To dom, który ma dawać jego inwestorom pełną prywatność.

Dom jest w nowoczesnym stylu. Za olbrzymią betonową ścianą ukazuję się zupełnie inny świat – już nie tak surowy. Widzimy piękny ogród, basen oraz betonowo-szklaną konstrukcja bryły.

Dom osadzony jest na dużej działce.
Mimo olbrzymiej ilości betonu ten dom wydaje się lekki - dzięki licznym przeszkleniom, dużej działce i otaczającej go zieleni. Ogród staje się częścią domu.

A wnętrza tego domu to minimalizm w czystej formie. Dominujące kolory szarego betonu, ciemne elementy blaszane i dużo szkła. To dom, który mimo swojego minimalizmu zaskakuje na każdym kroku. Wszystko w tym domu idealnie ze sobą współgra.

O tym nietypowym projekcie Omenaa porozmawia z jego twórcami Iwoną Wilczek i Mariuszem Tenczyńskim.

Wyjątkowe domy - opis programu

W nowym programie odkryje nowoczesne domy, które prezentują design na światowym poziomie. W premierowej serii odwiedzi aż 10 wyjątkowych miejsc oraz porozmawia z najlepszymi polskimi architektami i projektantami wnętrz. Od samych właścicieli dowie się co ich zainspirowało do projektów oraz jak wygląda codziennie życie w takich przestrzeniach.

obaczymy niesamowity Catamaran House w kształcie łodzi w podwarszawskim Józefowie, Beton House Hani i Seweryna Nogalskich, szklany dom pod Berlinem, którego złożenie trwało kilka dni oraz Dom Kurtyna – można go znaleźć na Mazowszu. Jego betonowa fasada przypomina właśnie opadającą kurtynę. Jedno jest pewne! Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście!

Wyjątkowe domy - gdzie oglądać

Odcinki zobaczysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl