Wyjątkowe domy

sezon 1 odcinek 4

Wyjątkowe domy

Do luksusowej, szklanej willi z basenem podwiózł ją jej właściciel – Torsten.

Szklany dom w stolicy Niemiec to niezwykły projekt. Domy tego typu powstają w 12 miesięcy od projektu aż do pełnego wykończenia. Powstają w fabryce, a gotowe elementy transportowane są na działkę 8-9 tirami. Tak zapakowane, składane są na działce.

To dom z drewnianym szkieletem i wszechobecnymi oknami, nadającymi mu nowoczesny wyraz. Szkło to motyw przewodni tego projektu.

Dom otacza piękny ogród w orientalnym stylu, z egzotycznymi roślinami, basenem i sauną z pokojem gościnnym.

Do jego wnętrza zapraszają charakterystyczne fuksjowe drzwi wejściowe. Z jednej strony wita nas stara amerykańska szafa grająca, a od strony tarasu designerska lampa – koń.

Druga kondygnacja to część prywatna: przytulna sypialnia połączona z przestronną łazienką, 2 garderoby, pokój gościnny, duży hall. Z każdego z pomieszczeń w tym domu mamy piękny widok dzięki dużym taflom szyb.

Ten nowoczesny dom to również dom inteligentny – otwierając np. drzwi do łazienki automatycznie zamykają się żaluzje. Dodatkowo całym oświetleniem, bramą wjazdową, nagłośnieniem, ogrzewaniem czy żaluzjami można sterować za pomocą aplikacji.

O tym i innych projektach z oferty firmy Huf Haus Omenaa porozmawiała z jej przedstawicielem Rene Gorke.

Wyjątkowe domy - opis programu

W nowym programie odkryje nowoczesne domy, które prezentują design na światowym poziomie. W premierowej serii odwiedzi aż 10 wyjątkowych miejsc oraz porozmawia z najlepszymi polskimi architektami i projektantami wnętrz. Od samych właścicieli dowie się co ich zainspirowało do projektów oraz jak wygląda codziennie życie w takich przestrzeniach.

obaczymy niesamowity Catamaran House w kształcie łodzi w podwarszawskim Józefowie, Beton House Hani i Seweryna Nogalskich, szklany dom pod Berlinem, którego złożenie trwało kilka dni oraz Dom Kurtyna – można go znaleźć na Mazowszu. Jego betonowa fasada przypomina właśnie opadającą kurtynę. Jedno jest pewne! Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście!

Wyjątkowe domy - gdzie oglądać

Odcinki zobaczysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl