Wyjątkowe domy

sezon 1 odcinek 3

Wyjątkowe domy

Czy za betonową kurtyną może się kryć ciepły i przytulny dom, a jego wnętrza mogą kojarzyć się z galerią sztuki?

Omenaa Mensah odwiedzi w tym odcinku niezwykły dom na Mazowszu. Z zewnątrz osłonięty betonową kurtyną, a z drugiej strony otwarty na krajobraz dzięki szklanym ścianom, tak aby przyroda wnikała do jego wnętrza.

Beton, który kojarzy się z surową i ciężką formą, w tym projekcie został użyty, by paradoksalnie dodać lekkości bryle.

W programie Omenaa spotka się z twórcą projektu, Bartoszem Trzopem (Trzop Architekci). Odkryje również wyjątkowe wnętrza, bo stworzone zostały na wzór galerii sztuki, tak aby jego inwestorzy mogli cieszyć się w każdym pomieszczeniu obrazami i rzeźbami wszechobecnymi w każdym miejscu domu.

Mimo zastosowania betonu, architektowi udało się stworzyć dom ciepły i przytulny, poprzez połączenie betonu, stali oraz przeważającego we wnętrzach drewna.

To także dom nowoczesny: z systemem sterowania większości urządzeń czy oświetlenia za pomocą
aplikacji w telefonie, przylegającym do salonu basenem czy pokojem przeznaczonym na kino domowe z niezliczoną ilością filmów na półkach.

Wyjątkowe domy - opis programu

W nowym programie odkryje nowoczesne domy, które prezentują design na światowym poziomie. W premierowej serii odwiedzi aż 10 wyjątkowych miejsc oraz porozmawia z najlepszymi polskimi architektami i projektantami wnętrz. Od samych właścicieli dowie się co ich zainspirowało do projektów oraz jak wygląda codziennie życie w takich przestrzeniach.

obaczymy niesamowity Catamaran House w kształcie łodzi w podwarszawskim Józefowie, Beton House Hani i Seweryna Nogalskich, szklany dom pod Berlinem, którego złożenie trwało kilka dni oraz Dom Kurtyna – można go znaleźć na Mazowszu. Jego betonowa fasada przypomina właśnie opadającą kurtynę. Jedno jest pewne! Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście!

Wyjątkowe domy - gdzie oglądać

Odcinki zobaczysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl