Wyjątkowe domy

sezon 1 odcinek 2

Wyjątkowe domy

Hania i Seweryn Nogalscy to małżeństwo architektów, których betonowy dom stał się nie tylko ich miejscem do życia, ale również domem pokazowym oraz pracownią.

To ponad 500-metrowy dom w Katowicach. Jak twierdzą jego twórcy i mieszkańcy. jest spełnieniem ich marzeń.

Beton i szkło – czyli pełen minimalizm. Mimo to dom jest przyjazny i ciepły. Dzięki licznym przeszkleniom (jedna z elewacji jest niemal całkowicie przeszklona) pozwala na nieprzerwany kontakt z otaczającą go przyrodą oraz cieszenie się widokiem przestronnego ogrodu.

Omenaa Mensah porozmawia z jego twórcami, spyta dzieci architektów, jak im się mieszka w betonowym domu i udowodni, ze betonowy dom może być przytulny.

Wnętrze domu to również pełen minimalizm. Betonowe ściany kontrastują z wszechobecną bielą we wnętrzach. Uwagę zwraca umieszczony tuż przy domu – „refleksor" (płytki basen). Nie tylko pozwala się schłodzić w upalne dni, ale również odbijając promienie słoneczne tworzy wyjątkowe, ruchome wzory na ścianach budynku.

Ulubionym miejscem jego twórców jest ich strefa osobista, czyli sypialnia połączona z pokojem kąpielowym z dużą wanną oraz z garderobą i wyjściem na balkon.

W strefie wejścia architekci zaprojektowali ścianę zieleni, złożoną z 247 roślin doniczkowych!

Dom ten zyskuje drugie oblicze po zmroku, gdy zapalone są w jego wnętrzach wszystkie światła.

Wyjątkowe domy - opis programu

W nowym programie odkryje nowoczesne domy, które prezentują design na światowym poziomie. W premierowej serii odwiedzi aż 10 wyjątkowych miejsc oraz porozmawia z najlepszymi polskimi architektami i projektantami wnętrz. Od samych właścicieli dowie się co ich zainspirowało do projektów oraz jak wygląda codziennie życie w takich przestrzeniach.

obaczymy niesamowity Catamaran House w kształcie łodzi w podwarszawskim Józefowie, Beton House Hani i Seweryna Nogalskich, szklany dom pod Berlinem, którego złożenie trwało kilka dni oraz Dom Kurtyna – można go znaleźć na Mazowszu. Jego betonowa fasada przypomina właśnie opadającą kurtynę. Jedno jest pewne! Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście!

Wyjątkowe domy - gdzie oglądać

Odcinki zobaczysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl