Wyjątkowe domy

sezon 1 odcinek 10

Wyjątkowe domy

W ostatnim odcinku 1. sezonu programu "Wyjątkowe domy" Omenaa Mensah odwiedziła dom typu stodoła, mieszczący się na niedużej działce w Piastowie pod Warszawą.

W podwarszawskim Piastowie Omenaa Mensah odwiedziła dom typu „stodoła". Nowoczesna stodoła dzisiaj to styl życia, to dobry design i popularny kierunek w ostatnich latach w architekturze. To projekt małżeństwa architektów Magdy i Maćka Beczak.

Dom stoi na małej, podłużnej działce. Wyzwaniem było zaprojektowanie na niej dużego domu dla rodziny tak, aby pozostawić jeszcze część ogrodu. A dom o powierzchni ok. 250m2 ma 6 sypialni i aż 4 łazienki. Do tego schowki, garderoby, pralnia, kuchnia i dwa tarasy.

Wnętrze jest industrialne i jak podkreślają architekci, duży udział w jego powstawaniu miał sam inwestor.

Od razu w oczy rzuca się szklana kładka na piętrze prowadząca do pokoju. We wnętrzu mamy czarną stal, dużo drewna i ścianę z XIX-wiecznej cegły. Na piętro prowadzą nietypowe stalowe schody, tworzą wrażenie lewitujących. A tam coś wyjątkowego – więźba dachowa, która jako element konstrukcyjny, stała się również elementem dekoracyjnym w domu.

Wyjątkowe domy - opis programu

W nowym programie odkryje nowoczesne domy, które prezentują design na światowym poziomie. W premierowej serii odwiedzi aż 10 wyjątkowych miejsc oraz porozmawia z najlepszymi polskimi architektami i projektantami wnętrz. Od samych właścicieli dowie się co ich zainspirowało do projektów oraz jak wygląda codziennie życie w takich przestrzeniach.

obaczymy niesamowity Catamaran House w kształcie łodzi w podwarszawskim Józefowie, Beton House Hani i Seweryna Nogalskich, szklany dom pod Berlinem, którego złożenie trwało kilka dni oraz Dom Kurtyna – można go znaleźć na Mazowszu. Jego betonowa fasada przypomina właśnie opadającą kurtynę. Jedno jest pewne! Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście!

Wyjątkowe domy - gdzie oglądać

Odcinki zobaczysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl