Wyjątkowe domy

sezon 1 odcinek 1

Wyjątkowe domy

Dom katamaran to przykład jak w podmiejskiej miejscowości i na małej działce, stworzyć ciekawy projekt. Wśród wielu domów o podobnym stylu ten zdecydowanie się wyróżnia.

Omenaa Mensah porozmawia z autorem bryły Tomaszem Zaleskim (Jaabraarchitects) oraz jego właścicielami Krzysztofem i Anna (KC Design). Inwestorzy uwielbiają podróże i stąd pomysł na dom w kształcie łodzi. Jego inwestorzy to także projektanci wnętrz tego domu.

Dom o powierzchni 350m2 znajduje się na niewielkiej działce o powierzchni 1300m2. Dom dodatkowo pełni funkcję showroomu i biura – jego inwestorzy prowadzą firmę zajmującą się projektowaniem wnętrz. To nowoczesna, dwukondygnacyjna bryła z płaskim dachem.

Jednym z wyzwań podczas projektu domu, było przystosowanie go do ograniczeń ruchowych inwestora. Niezwykłe wrażenie robi główna sypialnia z wyjściem na taras, siłownia również ze swoim tarasem czy duża łazienka z widokiem z poziomu wanny na drzewa.

Rozwiązania geometryczne bryły, ale również wystrój we wnętrzach nawiązują do tematyki jachtów – jednej z pasji i zainteresowań inwestorów. We wnętrzach zastosowano wiele rozwiązań ułatwiających funkcjonowanie dla poruszającego się na wózku Krzysztofa (np. winda pomiędzy piętrami, systemy szafek w kuchni ułatwiających dostęp).

Wyjątkowe domy - opis programu

W nowym programie odkryje nowoczesne domy, które prezentują design na światowym poziomie. W premierowej serii odwiedzi aż 10 wyjątkowych miejsc oraz porozmawia z najlepszymi polskimi architektami i projektantami wnętrz. Od samych właścicieli dowie się co ich zainspirowało do projektów oraz jak wygląda codziennie życie w takich przestrzeniach.

obaczymy niesamowity Catamaran House w kształcie łodzi w podwarszawskim Józefowie, Beton House Hani i Seweryna Nogalskich, szklany dom pod Berlinem, którego złożenie trwało kilka dni oraz Dom Kurtyna – można go znaleźć na Mazowszu. Jego betonowa fasada przypomina właśnie opadającą kurtynę. Jedno jest pewne! Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście!

Wyjątkowe domy - gdzie oglądać

Odcinki zobaczysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl