Wychować i nie zwariować

odcinek 3

Wychować i nie zwariować

Jak przekonać 1,5 roczną Laurę, że jedzenie to nie tylko pokarm z piersi mamy? Jak zachęcić 2,5 letniego Kamila do zabawy z młodszą siostrzyczką? A przede wszystkim jak przekonać tatę, że może być doskonałym opiekunem maluchów?

Bohaterami są tym razem Patrycja i Piotr oraz ich… piątka dzieci. Kiedy poznali się kilka lat temu, wierzyli, że ich uczucie gwarantuje stworzenie szczęśliwej rodziny. Piotr zaakceptował czwórkę dzieci Patrycji z poprzedniego związku, Patrycja urodziła ich córeczkę Laurę. I wszystko byłoby super, gdyby nie to, że Piotr, choć bardzo kocha malutką, boi się nią zajmować! Kiedy Laura była maleńka, obawiał się wziąć ją na ręce, bo wydawało mu się, że może zrobić jej krzywdę. Teraz wstydzi się z nią pójść na spacer albo do sklepu, bo boi się, że córeczka zacznie płakać, a on nie będzie wiedział co zrobić. Dlaczego tak się dzieje? Czy to Patrycja za bardzo trzyma najmłodsze dziecko przy sobie i podświadomie odpycha ojca? A może Piotrowi po prostu się nie chce opiekować  córeczką, bo woli … grać na tablecie?

Efekt jest taki, że Laura spędza czas przyklejona do mamy i jej piersi, Kamil, 2,5 -letni braciszek rozrabia, a rodzice nie wiedzą, jak sobie z tym wszystkim poradzić. Od wielu miesięcy w ich małżeńskim łóżku zawsze jest któreś z najmłodszych dzieci. Nie mam mowy o spokojnym śnie, nie mówiąc już o innych rzeczach... Ta rodzina ewidentnie potrzebuje pomocy!

Prowadząca program Paulina Krupińska w rozmowie z rodzicami poznaje ich problemy, a dr Paweł Grzesiowski, pediatra z wieloletnim doświadczeniem, stawia diagnozę i daje skuteczną receptę na szczęście w rodzinie.