Wychować i nie zwariować

odcinek 2

Wychować i nie zwariować

W kolejnym odcinku programu poznacie Fabia, który jest oczkiem w głowie mamy i babci. Ma 19 miesięcy, słodką buzię i anielskie loczki, ale nie dajcie się zwieść! Kiedy coś jest nie po jego myśli, reaguje agresją. Bije nie tylko inne dzieci, ale nawet swoją mamę. Ania, która samotnie wychowuje synka, nie umie sobie z tym poradzić. Zdaje sobie sprawę, że to trochę jej wina, bo rozpieściła Fabia. Urodził się jako wcześniak i początkowo był bardzo mały. Dlatego każdego dnia drżała o jego zdrowie. I może dlatego nie potrafi mu niczego odmówić, a synek to wykorzystuje.

Kolejny problem to jedzenie: nie ma mowy o „normalnym" śniadaniu ani obiedzie. Chłopiec najchętniej jadłby przez cały dzień różne przekąski, a kiedy nadchodzi pora posiłku, zaczyna się wielki protest i krzyk. Ania martwi się, że na diecie złożonej z chrupek kukurydzianych, serków waniliowych i tym podobnych smakołyków, Fabio nie będzie się prawidłowo rozwijał. Anię w wychowaniu synka wspiera jej mama, czyli ukochana babcia Fabia, ale i ona czasem nie daje rady.

Prowadząca program Paulina Krupińska, podczas rozmowy z Anią poznaje historię jej związku z ojcem Fabia, która może być głębszą przyczyną kłopotów z synkiem. Mama i babcia bardzo liczą na pomoc specjalisty. Okazuje się, że w obecności doktora Pawła Grzesiowskiego, pediatry z wieloletnim doświadczeniem, uśmiechnięty od ucha do ucha Fabio bez problemu zjada cały talerz zupki i uczy się samodzielnego jedzenia łyżką. Jaki trik zastosował doktor? I jaką jeszcze receptę na problemy tej małej rodziny wypisze nasz ekspert?