Wyburzacze

sezon 5 odcinek 4

Wyburzacze 5

Po wizycie inspektora i groźnym wypadku ekipa wyburzająca kamienicę na warszawskiej Pradze stanie przed kolejnym wyzwaniem - nawarstwiający się gruz uniemożliwi pracę dużej koparce. Do pomocy zostanie ściągnięta dodatkowa maszyna, jednak wskutek pomyłki w zamówieniu na plac rozbiórki dotrze sprzęt z niewłaściwym typem łyżki, co wyprowadzi Mariusza z równowagi. W Będzinie alpinista Artur zdecyduje się wspiąć na ponad 90-metrową chłodnię paraboliczną by skontrolować kołnierz obiektu - gdy dotrze na szczyt, dojdzie do gwałtownego załamania pogody. Na terenie prac pojawi się też dyrektor elektrowni Łagisza.

Dla nich nie ma rzeczy niemożliwych! Zniszczyć, wyburzyć, zrównać z ziemią potrafią po prostu wszystko! W nowym programie kamera będzie towarzyszyła kilku ekipom zawodowych burzycieli podczas ich codziennej, ale jednak niezwykłej pracy. „Wyburzacze” podejmą się arcytrudnych rozbiórek, zarówno małych, jak i tych ogromnych obiektów.

Pokażemy jak wyburza się wielopiętrowy blok i jakie czynności podejmuje się przy rozbiórce małego jednorodzinnego domu. To świetna okazja, by z bliska przyjrzeć się temu, jak krok po kroku wygląda ta ciężka i niebezpieczna praca. Tutaj najmniejszy nawet błąd może mieć katastrofalne skutki.