Wyburzacze

sezon 5 odcinek 3

Wyburzacze 5

W Będzinie Krzysztof Dymek i Krystian Hennek z rezerwą podejdą do narzuconego im planu wyburzenia - pokrycie chłodni podwójnym zbrojeniem postawi pod znakiem zapytania możliwość wywiercenia około trzech i pół tysiąca otworów na materiały wybuchowe i powalenia obiektu w wyznaczonym terminie. Do pomocy w oszacowaniu niebezpieczeństwa niezbędne okaże się wezwanie alpinisty. Rozbiórka starej odlewni w Gliwicach wejdzie w fazę wymagającą ogromnej precyzji - za sterami koparki będzie musiał zasiąść sam Andrzej Szybka. Na warszawskiej Pradze Mariusz Kruk będzie zmagał się ze spaloną kamienicą, która grozi natychmiastowym zawaleniem i musi być wyburzona w jeden dzień - na terenie robót niespodziewanie pojawi się inspektor nadzoru budowlanego z licznymi zastrzeżeniami co do zabezpieczenia miejsca rozbiórki.

Dla nich nie ma rzeczy niemożliwych! Zniszczyć, wyburzyć, zrównać z ziemią potrafią po prostu wszystko! W nowym programie kamera będzie towarzyszyła kilku ekipom zawodowych burzycieli podczas ich codziennej, ale jednak niezwykłej pracy. „Wyburzacze” podejmą się arcytrudnych rozbiórek, zarówno małych, jak i tych ogromnych obiektów.

Pokażemy jak wyburza się wielopiętrowy blok i jakie czynności podejmuje się przy rozbiórce małego jednorodzinnego domu. To świetna okazja, by z bliska przyjrzeć się temu, jak krok po kroku wygląda ta ciężka i niebezpieczna praca. Tutaj najmniejszy nawet błąd może mieć katastrofalne skutki.