W poszukiwaniu piękna

odcinek 1

W poszukiwaniu piękna

Czasami to, jak wyglądamy, przeszkadza nam w spełnianiu marzeń. Kompleksy potrafią całkowicie zniszczyć poczucie własnej wartości. „W poszukiwaniu piękna“ to program o ludziach, którzy postanowili zawalczyć o własne szczęście. Bohaterką pierwszego odcinka jest trzydziestodziewięcioletnia Joanna. Związek kobiety przeżywa obecnie kryzys. Brak zainteresowania ze strony partnera bardzo obniżył jej poczucie własnej wartości. Czuje się niedoceniona.
Smutku Joanny nie da się ukryć. Po latach przeżyć postanowiła zawalczyć o siebie i poddać się nowoczesnym zabiegom medycyny estetycznej, które pomogą zniwelować skutki gwałtownego schudnięcia, wygładzą zmarszczki i poprawią kondycję jej zmęczonej skóry.
Katarzyna Chwedoruk - nasz ekspert, promuje zdroworozsądkowe podejście do  poprawiania urody. Zaproponuje Joannie zabiegi wolumetrii, czyli przywrócenia objętości twarzy, m.in. modelowanie wypełniaczami (kwasem hialuronowym), ostrzyknięcie botoksem oraz zabieg thermage, na podniesienie opadających powiek.
Zabieg laserem ablacyjnym zmniejszy blizny na brzuchu bohaterki, a mezoterapia igłowa odbuduje skórę. Szefowa kliniki wie, że kompleksy mają swoje źródło w głowie i w sercu. Dlatego zabiera Joannę na spotkanie z Magdą Fedor, life coach’em, czyli trenerką zmiany życia.
Żeby uwolnić swoją kobiecość Asia będzie musiała przełamać bariery w zadaniu specjalnym - sensualnym tańcu z krzesłem.     
Po kilku tygodniach pracy nad poprawą wizerunku, Joasia wróci do kliniki po to, by oddać się w ręce najlepszych stylistów, którzy pomogą podkreślić piękno i seksapil kobiety podczas ostatecznej metamorfozy. Marzeniem Joanny był zmysłowy makijaż oka zwany smokey eye. Dzięki zabiegom na podniesienie powieki Ania Orłowska może spełnić to marzenie. Dopełnieniem modnego make up‘u będzie nowy kolor włosów, bardzo naturalny ciemny blond z odrostami wpadającymi w rudy. A nasza ekspertka od mody, Basia Kohlbrenner, zaproponuje Joannie styl, który ocieka seksapilem, ale nie ma nic wspólnego z wulgarnością. Odważny mariaż grafitowej koszulki z koronkowym wykończeniem oraz skórzanej spódnicy zyskuje klasę na sylwetce Joanny. Błyszczący naszyjnik przewrotnie zasłania dekolt, a czarna torebka i botki z powycinanej skóry dodają szyku.
W całej euforii, jaką przeżywa Joanny gdy widzi siebie nową w lustrze, brakuje tylko jednego elementu. Partner Joanny nie przyjechał na finał jej metamorfozy. Na szczęście są z nią ukochani synowie i przyjaciele.
Joanna w poszukiwaniu piękna znalazła prawdę o sobie. Właśnie rozpoczyna nowy rozdział swojego życia. Silniejsza i bardziej pewna siebie z czarującym uśmiechem może zdobywać świat!