W dobrym stylu

sezon 2 odcinek 9

W dobrym stylu 2

W pracy spędzamy 1/3 naszego życia, jest więc dla nas równie ważna, co czas spędzany z bliskimi czy sen. Nie ma się też co oszukiwać – pracujemy przede wszystkim dla pieniędzy, ale czy istnieje praca marzeń, w której znajdziemy i pieniądze i przyjemność z jej wykonywania? Małgorzata Rozenek – Majdan, wraz ze swoimi gośćmi, poszuka odpowiedzi na te pytania.

Przede wszystkim – jak zdobyć upragnioną pracę? O tym, na co pracodawcy zwracają uwagę podczas rozmowy kwalifikacyjnej, jak się zachować, o czym i jak mówić, opowie rekruter z firmy Hays Poland, Dorota Hechner.

Jeśli zdobyliśmy już upragnioną pracę, to teraz czas zmierzyć się z pierwszym dniem w nowym środowisku. Nikt nie chce się ośmieszyć ani wyjść na bufona, może więc warto wejść z uśmiechem i domowym ciastem? Sposobów na zrobienie dobrego wrażenia i zjednanie sobie ludzi jest wiele, ale najważniejsze, i tak twierdzi psycholog dr Mateusz Grzesiak, aby być świadomym, że bierzemy udział w społecznej grze, i warto znać jej zasady.

Ale gdzie pracować? W korporacji czy dla siebie? Każda opcja jest dobra, byleby być zadowolonym z tego, co się robi. Można cieszyć się dobrą atmosferą i dobrymi zarobkami w korporacji, ale także realizować swoje marzenia na przykład w fabryce czekolady czy hodując kozy na mazurskiej wsi. Nie ma to znaczenia, cel jest jeden – szczęście... no i może czasem też pieniądze