W dobrym stylu

sezon 1 odcinek 9

W dobrym stylu

Niezapowiedziani goście – kłopot czy przyjemność? Na pewno taka wizyta wiąże się z ekspresowym sprzątaniem i gotowaniem. Są jednak sprawdzone sposoby na to, żeby wszystko wypadło dobrze i w dobrym stylu. A złota rada Małgosi Rozenek–Majdan: przede wszystkim nie panikuj, sprawdzi się w takiej sytuacji doskonale!

Po pierwsze szybko, ale skutecznie, trzeba "ogarnąć" mieszkanie. Do tego przyda się kosz – wcale nie po to, żeby wyrzucić porozrzucane po domu rzeczy! Po drugie, przygotuj elegancką zastawę i przyozdób stół własnoręcznie wykonaną dekoracją. Małgosia ma na to swoje patenty, ale dobre pomysły podsunie jej też Kasia Ogórek, autorka bloga twojediy.pl, miłośniczka kreatywnych, prostych, domowych rozwiązań. Z kilku wstążek, tekturowych ruloników i starych świeczek powstaną piękne ozdoby!A co, jeśli na niezapowiedzianej kolacji będą także dzieci, i to głodne? Oczywiście trzeba podać domową pizzę, dlatego Małgosia, korzystając z tego, co znalazła w lodówce, wyczaruje przepyszną kolację, nie tylko dla dzieci. Nie trzeba wyszukanych dodatków, aby było smacznie – najważniejsze, to mieć w lodówce gotowe ciasto do pizzy, trochę sera i warzyw!

Wszystko gotowe, i to w jak krótkim czasie! Małgosi pozostanie już tylko, przed przyjściem gości, zadbać o swój wygląd. Zostało jeszcze parę minut na ekspresowy make-up. Tu także przyda się kilka sprawdzonych patentów, żeby nie tracić czasu na przygotowania – i już można przyjmować gości! Zapowiedziani czy niezapowiedziani goście to zawsze przyjemność! Dobra kolacja i czysty dom to dodatki – najważniejsza jest radość z samego spotkania! Dobrej zabawy!