W dobrym stylu

sezon 1 odcinek 8

W dobrym stylu

Rachunki, rachunki, rachunki... i zawieruszona wśród nich kartka z wakacji. Tak wygląda nasza poczta i nasze zobowiązania – mało przyjemności, dużo wydatków. W tym odcinku Małgosia Rozenek – Majdan przekaże wiele cennych rad na temat oszczędnego gospodarowania domowymi finansami.

Domowy budżet nie jest z gumy, ale można nim tak zarządzać, aby starczyło i na przyjemności, i na zobowiązania. Katarzyna Iwanoska, autorka bloga finanseodkuchni.pl, opowie o naszych dobrych i złych przyzwyczajeniach oraz o tym, gdzie najwięcej pieniędzy przecieka nam przez palce. A przecież każda z nas chciałaby co miesiąc zaoszczędzić – czy jest to kurs angielskiego czy nowa torebka – najważniejsza jest motywacja do oszczędzania!

A jeśli mowa o przyjemnościach, to na pewno należy do nich jedzenie… ale dieta już nie! Małgosia, wraz z autorką bloga mamalyga.pl, miłośniczką zdrowego żywienia, Darią Ładochą, przygotuje całodzienną dietę pudełkową, tak modną w dzisiejszych czasach, ale niestety dość kosztowną. Panie znalazły jednak tańszą, a równie smaczną alternatywę!

Ważne jest także działanie na małą skalę - nie każda żarówka jest tak samo wydajna, a promocja nie zawsze jest dla nas okazją - dlatego Małgosia przedstawi fakty i mity na temat codziennego oszczędzania. Lepiej sprawdźcie, czy nie kapie woda z Waszego kranu – w ten sposób możecie stracić nawet do jedenastu tysięcy litrów wody rocznie! Szokujące, prawda? A zanim kupicie drogi odświeżacz powietrza czy środek do czyszczenia, przypomnijcie sobie o sprawdzonej i taniej sodzie i occie – Małgosia jest wielką fanką takich oszczędnych rozwiązań!