W dobrym stylu

sezon 3 odcinek 7

W dobrym stylu 3

Medycyna estetyczna kojarzy się przede wszystkim z upiększaniem, ale to tylko stereotyp, bo dzięki niej nie tylko możemy pielęgnować urodę czy wręcz opóźniać procesy starzenia się skóry, ale także leczyć. Małgorzata Rozenek–Majdan spotkała się z lekarzami medycyny estetycznej, oraz z ich klientkami i pacjentkami, aby sprawdzić, o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi.

Upływający czas odbija się niestety na naszej twarzy, a my chcemy wyglądać młodo i zdrowo, dlatego szukamy coraz skuteczniejszych metod niwelowania skutków starzenia. Lekarz medycyny estetycznej, Marek Wasiluk, opowie, jakie zabiegi i kiedy wykonywać, aby uzyskać najlepsze efekty. Świetnym przykładem jest Karolina Pilarczyk, mistrzyni Europy w driftingu. Ta piękna kobieta przyznaje się, że jest stałą bywalczynią gabinetów medycyny estetycznej, ale przede wszystkim zabiegami niweluje nadmierną motorykę twarzy, zaczerwienienia, poprawia jędrność skóry. Jest jednak wiele osób, które nigdy nie korzystały z laserów, botoksu czy wypełniaczy... Małgorzata Rozenek – Majdan wybrała się z dwiema ochotniczkami do renomowanej kliniki medycyny estetycznej, aby dziewczyny przekonały się na własnej skórze, czy warto. Doktor Krzysztof Jakubowski wykona kilka zabiegów, które powinny spowodować, że skóra nabierze promiennego, zdrowego wyglądu, a znajomi będą się dopytywać, co spowodowało tę zmianę!

Bywa jednak tak, że medycyna estetyczna przychodzi z pomocą także w trudnych sytuacjach, kiedy trzeba ratować na przykład poparzoną twarz. Tak jest w przypadku Katarzyny Dacyszyn, projektantki mody, która w zeszłym roku została oblana kwasem przez stalkera i nie tylko walczyła o życie, ale także o to, aby dosłownie odzyskać dawną twarz. Z pomocą lekarzy medycyny estetycznej Kasi powoli wraca uroda oraz pewność siebie, bo efekty przeprowadzanych zabiegów już daje się zauważyć.

Nieruchome czoła, wydatne usta i wygładzona twarz to niechlubna strona medycyny estetycznej, ale niektóre zabiegi podnoszą pewność siebie, niwelują mankamenty urody, pozbawiają nas kompleksów, które czasem po prostu przeszkadzają nam w pełni żyć. Warto korzystać z tych dobrodziejstw z umiarem i rozsądnie i słuchać rad wykwalifikowanych specjalistów, którzy pomogą dobrać odpowiednie zabieg do naszych potrzeb.