W dobrym stylu

sezon 2 odcinek 6

W dobrym stylu 2

Nie potrafimy już żyć bez Internetu, a naszym najwierniejszym przyjacielem stał się smartfon. Zakochujemy się przez portale randkowe, a w sieci komunikujemy się i zarządzamy swoimi finansami. Czy to jeszcze prawdziwe życie? I czy możemy czuć się bezpiecznie w sieci?

Po pierwsze, jak bardzo smartfon z dostępem do Internetu zawładnął naszym życiem – otóż bardzo! Ale to my trzymamy go w ręku, więc decyzja zawsze należy do nas, czy wejdziemy w sieć i co zrobimy już tam będąc. O zagrożeniach, ale także korzyściach i przyszłości, jaka nas czeka, jako użytkowników najnowszych technologii, Małgosia Rozenek  - Majdan porozmawia z Michałem Wąsowskim, dziennikarzem Business Insider Polska.

Po drugie – co nam zabiera, a co daje, sieć? O emocje i zmysły, które towarzyszą życiu w sieci, prowadząca podpyta eksperta od emocji, Rafała Ohme.

Po trzecie, co z tą miłością? Czy aby się zakochać niezbędny jest kontakt bezpośredni? Okazuje się, że nie, a dowodem na to jest Magdalena i Bartosz Jasińscy, którzy kilkanaście lat temu poznali się przez Internet i  dziś są szczęśliwą rodziną, a ich marzenia o rodzinie i dzieciach spełniły się w realnym świecie.

No i na koniec pieniądze! Okazuje się, że te zarobione w wirtualnym świecie są równie duże, lub może nawet jeszcze większe, od tych z realnego świata. Jak przenieść pracę i zarabianie do Internetu opowie Modny Tata, czyli Michał Będzimirowski, który ze swojej pasji zrobił sposób na biznes.

Życie w sieci to fakt, i nie ma przed nim ucieczki, trzeba jednak mądrze do niego podejść, bo tak, jak w realnym świecie, nie wszystko jest złe i dobre, białe i czarne!