W dobrym stylu

sezon 2 odcinek 5

W dobrym stylu 2

Mamy już dość życia w ciągłym pośpiechu, smogu i hałasie. Chcemy zdrowiej się odżywiać i kupować wartościowe produkty… Chcemy po prostu wrócić do źródeł. Małgorzata Rozenek – Majdan wykona kilka kroków, które przybliżą ją do życia w zgodzie z naturą.

Krok pierwszy – szukamy prawdziwych, naturalnych produktów, wolnych od GMO, ulepszaczy, konserwantów i sztucznych barwników. Ale jak się nie pogubić w gąszczu żywności organik, bio i eko… Jedyną osobą, która wie, co je, i co kupuje, jest z pewnością Katarzyna Bosacka, dziennikarka i autorka programów o tematyce związanej ze zdrową żywnością. Jest pogromczynią faktów i mitów dotyczących tego, co jemy i co kupujemy, więc zakupy na bazarku z Kasią będą na pewno udane, smaczne i zdrowe!

Krok drugi – zacznijmy otaczać się prawdziwymi, a nie syntetycznymi zapachami. Małgosia do zrobienia naturalnego odświeżacza do mieszkania zaprosiła więc prawdziwą artystkę, specjalistkę od tworzenia kompozycji zapachowych, Katarzynę Kochańską.

Krok trzeci – zwracamy się ku dobroczynnym roślinom, które produkują dla nas nawet tlen, kiedy my śpimy, a my o nich zapominamy w codziennym życiu. Maja Bosacka zabierze Małgosie do raju dla każdego miłośnika roślin, w którym każda roślina jest dla nas wielki dobrodziejstwem – nie dość, że pięknie wyglądają i pachną, to jeszcze nawilżają powietrze!

Krok czwarty – nasze kroki niech nie kierują nas ku aptece po kolejne tabletki na na ból głowy, tylko ku medycynie dalekowschodniej, która od tysięcy lat leczy niejednokrotnie skuteczniej, niż garście leków. Może więc warto przemóc swój opór przed igłami i spróbować akupunktury?

Krok piąty, symboliczny, to zmiana myślenia i nastawienia. Chwila refleksji i zrozumiemy, że nie musimy żyć na wsi, aby żyć w zgodzie z naturą.