Uwaga!

odcinek 6951

Uwaga!

Zachwyca publiczność od ponad 50 lat, wciąż koncertuje i wciąż realizuje kolejne pomysły. W Kulisach Sławy – ikona polskiej sceny Alicja Majewska.


Alicja Majewska  zawodowo śpiewa od ponad 50 lat. „Żagiel”, „Odkryjemy miłość nieznaną”, czy ”Być kobietą”- od lat przynoszą piosenkarce aplauz na stojąco. Autorem większości jej piosenek jest kompozytor Włodzimierz Korcz. Mimo że nigdy nie byli małżeństwem, ciągle jeszcze się zdarza, że za nie uchodzą.


Nowa płyta i książka


Kilka dni temu ukazała się najnowsza płyta Alicji Majewskiej, która firmuje również Włodzimierz Korcz, a także Artur Andrus. Krążek nosi tytuł „ Koneserzy kolejnego dnia”. Przed trójką wyjątkowych autorów premierowy koncert. Jest też niespodzianka dla czytelników, blisko trzystustronicowa książka Artura Andrusa.


- Jedno z pierwszych pytań, jakie miałem do [Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza – red.], to było to, czy się kłócą, ale nie zdążyłem go zadać, bo już się pokłócili – śmieje się Andrus. I dodaje:

- A poważnie, to oni się lubią i szanują, to są takie rzeczy, które nie są powszechne wśród ludzi, którzy ze sobą pracują.


- Jak się pojawił pomysł książki o Alicji, to pojawiło się hasło – biografia. Ale szybko sobie zdałem sprawę z tego, że biografię można pisać o kimś, kto zamknął jakiś rozdział albo chce coś podsumowywać, a ani Alicja ani Włodek nie są takimi ludźmi. Oni z czułością wspominają sobie to, co było, ale ich bardziej interesuje to, co będzie – kwituje Andrus.


„Koneserzy kolejnego dnia”, czyli Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz według Artura Andrusa już w księgarniach, a premierowy koncert 5 grudnia w Warszawie.