Uwaga!

odcinek 6865

Uwaga!

Pomagamy, wzruszamy, wywołujemy dyskusje, nie bojąc się tematów, których inni nie podejmują. Uwaga! interweniuje w Waszych sprawach już 20 lat!

Po raz pierwszy Uwaga! pojawiła się na antenie telewizji TVN 2 września 2002 roku. Dziś świętujemy 20-lecie z poczuciem, że niejednokrotnie udało nam się pomóc w Waszych sprawach. Niejednokrotnie historie z Uwagi! były na ustach wszystkich Polaków. To nasi reporterzy ujawnili słynną aferę solną.

To my kilkukrotnie pokazywaliśmy skandaliczny proces „odświeżania” mięsa. To my zwróciliśmy uwagę Polaków na ważny, ale pomijany wcześniej temat – krzywdę zwierząt, trzymanych i traktowanych w nieludzki sposób. Stale upominamy się o sprawiedliwość w sprawach zwykłych ludzi, nawet jeśli sytuacja wydaje się beznadziejna.

To dziennikarz Uwagi! Grzegorz Głuszak ujawnił, że Tomasz Komenda niesłusznie przesiedział w więzieniu 18 lat!

- 20 lat to setki historii. Za każdą stoją żywi, prawdziwi ludzie. Każda, mimo podobieństw jest inna. Szczerość i autentyczność jest naszą wielką siłą i wiemy,że doceniają to też widzowie – mówi Aleksandra Rejnowicz, producent Uwagi! I dodaje: - Mamy poczucie, że udało się stworzyć program, który był w naszym kraju bardzo potrzebny. Był i jest, bo wciąż dostajemy kolejne zgłoszenia. Wciąż nie brakuje spraw, które wymagają dziennikarskiej interwencji. Nad niektórymi historiami reporterzy Uwagi! pracują przez długie miesiące, stosują prowokacje i ukryte kamery, by pokazać wstrząsające fakty i nieprawidłowości. W przygotowanie każdego programu zaangażowany jest kilkudziesięcioosobowy zespół redakcyjny, który składa się m.in. z dokumentalistów, operatorów, dźwiękowców, wydawców i montażystów, których nie widać na ekranie. Jest jeszcze jedna rzecz, którą chcemy się pochwalić. Udało się nam stworzyć wyjątkową społeczność w internecie.

Nasz profil na Facebooku śledzi 700 tys. użytkowników. Wyjątkowych, bo bardzo zaangażowanych, co widzimy w setkach komentarzy, które pojawiają się codziennie. Od lat, tak zwane nowe media są naszą wielką pasją. Kiedy wprowadzaliśmy hasztag #tematdlauwagi był czymś absolutnie nowym w Polsce. Dziś bez trudu komunikujecie się z nami oznaczając posty #tematdlauwagi.


Wciąż staramy się Was zaskakiwać kolejnymi pomysłami. Z częścią z Was udało nam się spotkać podróżując po Polsce busem #tematdlauwagi. Od września kontynuujemy objazd po kraju. Do zobaczenia! I dziękujemy, że jesteście z Uwagą! już 20 lat.