Uwaga!

odcinek 6835

Uwaga!

Znani z wielu filmowych, teatralnych i dubbingowych ról, w zaciszu domowym opowiedzieli nam o swoich pasjach, życiu razem i niełatwych momentach. Dziś w Kulisach Sławy aktorski duet - Olga Borys i Wojciech Majchrzak.

Aktorska para

Olga Borys i Wojciech Majchrzak są razem od 25 lat. Mają córkę, dwa psy, ptaszki oraz wspólną pasję - aktorstwo.

- Idealnie na siebie trafili. Wojtek zawsze był takim spokojnym człowiekiem, takim refleksyjnym, a Olga była bardzo energetyczna i pełna szalonych pomysłów. Wydaje się, że te dwa temperamenty stworzyły idealną całość - mówi aktor Robert Więckiewicz.

- W żadnym związku nie może być dwóch kierowników, także sorry, że to powiem Wojtek, ale myślę, że tam kierownikiem jest Ola. Wojtek to jest taki taktyk - wie kiedy się wycofać, pójść krok do przodu albo w bok - śmieje się aktor Mariusz Jakus.

Na deskach teatru

Zarówno Olga, jak i Wojciech grają w warszawskich teatrach. Oboje można teraz oglądać w Teatrze Komedia. Olgę Borys w komedii „W łóżku z rabusiem”, a Wojciecha Majchrzaka w spektaklu „Quiz”.

- Olga jest w pracy zasadnicza, w ogóle nie zwariowana. To nie ta Olga, którą widzimy na ekranie - ocenia aktorka Joanna Koroniewska.

- Olga jest bardzo błyskotliwa i pracowita - dodaje aktor Piotr Zelt.

- Wojtka znam już jakieś 27 lat, ale zawodowo spotkałem się z nim dopiero tutaj w Teatrze Komedia. I odkryłem, że Wojtek jest po prostu aktorem. Przede wszystkim jest bardzo skrupulatny. Zawsze „odrabia” swoją pracę i można się na nim oprzeć - ocenia aktor Tomasz Dutkiewicz. I dodaje ze śmiechem: - Poza sceną się dzieją też fajne rzeczy, bo raczymy się z Wojtkiem różnymi miłymi rzeczami, szczególnie naszej produkcji. Rozmawiamy o życiu, żartujemy sobie, to jest taki fajny facet.

- Wojtek to nie tylko materiał na kumpla ze sceny, ale i na przyjaciela. Jest rzetelny, uczciwy, z poczuciem humoru - autoironią, dystansem. To bardzo ważne w tym zawodzie, żeby nie być nadętym - mówi aktor Łukasz Nowicki.

Razem do 25 lat

Srebrne gody, czyli ćwierć wieku od dnia ślubu, para świętowała w gronie najbliższych przyjaciół.

- Wydaje mi się, że jesteśmy ze sobą dlatego, że wszystko nas różni - ocenia Wojciech Majchrzak.

Czy to była miłość od pierwszego wejrzenia? Zdaniem Majchrzaka to uczucie w nich powoli dojrzewało.

- Receptą na udany związek jest po prostu się lubić - zdradza Olga Borys.

- Od samego początku ułożyliśmy sobie związek tak, że patriarchat won i jesteśmy dla siebie po prostu partnerami - dodaje Wojciech Majchrzak.

Para przyznaje jednak, że mają ze sobą bardzo poważne kryzysy.

- Bardzo trudnym czasem była pandemia, kiedy oboje zostaliśmy odcięci od możliwości zarabiania. Na szczęście jest coś takiego jak farmakologia i można sobie pomóc - mówi Olga.

- Trudno się rozmawia o kryzysach. Teraz jest już po okresie, kiedy musiałem wspomóc się lekami i to mi pomogło - przestałem mieć niedobre myśli - przyznaje Wojciech.

Oboje są jednak optymistami. Uwielbiają celebrować wspólnie życie. Razem gotują, jeżdżą na rowerach i wędkują.

Razem wychowują także nastoletnią córkę.

- Zapowiedziała, że na pewno nie będzie aktorką. Ale jeśli jednak chciałaby iść a aktorstwo, to mam nadzieję, że uruchomiłabym wszystkie swoje kontakty, żeby się nie dostała - śmieje się Olga Borys.