Uwaga!

odcinek 6723

Uwaga!

Aktor, muzyk, lektor. Z powodzeniem tworzy patchworkową rodzinę i to, jak sam podkreśla, jest jego rola życia. W Kulisach Sławy Mikołaj Krawczyk.

„Czuję się Ślązakiem”

Mikołaj Krawczyk jest synem aktorskiej pary Marii Mielnikow i Mirosława Krawczyka.

- Urodziłem się w Katowicach, ale żyłem tam tylko sześć lat. Potem wyemigrowaliśmy z rodzicami do Gdańska, ale czuję się Ślązakiem, a nie gdańszczaninem – opowiada Krawczyk.

Aktor na scenie i przed kamerą występuje już prawie 20 lat. Praca wciąż jest dla niego wielką pasją.

- Jestem szczęściarzem, który może w życiu robić to, co kocha. Każda kolejna rola, praca, daje mi ogromną frajdę – dodaje aktor.

Koledzy z teatru podkreślają wielkie zaangażowanie i profesjonalizm Mikołaja.

- Zawsze jest świetnie przygotowany, godzinę przed wszystkimi jest już w teatrze – mówi aktor Mateusz Banasiuk.

- Mikołaj Krawczyk mnie wkurza. Nie dość, że jest ode mnie dużo młodszy, to jeszcze jest świetnie zbudowany i bardzo zwraca uwagę na to, jak wygląda – śmieje się Robert Rozmus.

- Potrafi sypnąć żartem na każdy temat i w każdej sytuacji – dodaje Marta Wierzbicka.

Rodzina – rola życia

Mikołaj Krawczyk jest od kilku lat żonaty i wychowuje pięcioro dzieci. Żona aktora, Sylwia Juszczak, ma dwóch synów z poprzedniego związku, podobnie sam Krawczyk. Wspólnie dochowali się córeczki Konstancji.

- Różnica wieku między dziećmi jest bardzo duża. Najstarszy syn zdaje w tym roku maturę, a najmłodsza córka ma 3 lata, więc rozstrzał jest potężny, ale jest wesoło – śmieje się Sylwia Juszczak. I dodaje: - Mikołaj to super tata i ojczym. Potrafi być opiekuńczy i zwariowany. Mogę na nim polegać w każdej sytuacji.

Jakie cechy jeszcze ceni w nim żona?

- Jest charakterny, zadziorny, lubię to. Czuję, że to moja miłość – przyznaje Juszczak.

- Nasza miłość, związek jest dojrzałą relacją. Wiemy, czego chcemy i co możemy dać. To wydarzyło się we właściwym momencie – podkreśla Mikołaj Krawczyk.

Na pytanie, jak ważna jest dla niego rodzina, odpowiedź mogła być tylko jedna.

- To moja rola życia – mówi bez zawahania Krawczyk. I dodaje: - Przychodzi taki moment, że zdajesz sobie sprawę, jakim jesteś szczęściarzem. Jeśli ta druga osoba także tak myśli i jest szczęśliwa, to nie trzeba tego interpretować, ani o tym mówić. To najważniejsze.

Muzyka

Muzyka i gitara towarzyszą Krawczykowi od wielu lat. Wychowując się w artystycznej rodzinie, miał do czynienia również z baletem, ostatecznie jednak zwyciężyło aktorstwo. Z gitarą się jednak nie rozstał, poza aktorstwem, gra i śpiewa w zespole rockowym.

- Mikołaj bardzo poważnie traktuje zamiłowanie do muzyki. To jest bardzo utalentowany kompozytor i autor tekstów. Jego muzyka pełna jest wrażliwości, teksty są bardzo osobiste, zawsze jestem pod ich dużym wrażeniem – chwali Tomek "Tomo" Niemiec, przyjaciel Mikołaja Krawczyka.

Ostatnio Mikołaj Krawczyk eksperymentuje muzycznie w zespole Kartel.

- Mikołaj jest bardzo wrażliwym gościem, choć może na takiego nie wyglądać. Jego teksty są bardzo emocjonalne – podkreśla Andrzej Jaworski, muzyk, przyjaciel Mikołaja Krawczyka.

Szerszą popularność przynoszą jednak Mikołajowi Krawczykowi role serialowe, znany jest także jako lektor audiobooków.

- Studio nagrań to od kilku lat moje środowisko naturalne. Mogę tu realizować część mojego zawodu, bez wykorzystania twarzy. Skupiam uwagę odbiorców głosem i to świetna sprawa. Poza tym czytam książki i dostaję za to wynagrodzenie, więc czego chcieć więcej? – mówi Mikołaj Krawczyk.