Uwaga!

odcinek 6346

Uwaga!

Jest znana przede wszystkim jako aktorka - i filmowa, i teatralna. Coraz większą popularność zyskuje też w sieci, gdzie prowadzi m.in. kanał z mężem Maciejem Dowborem. W dzisiejszych Kulisach Sławy Joanna Koroniewska-Dowbor.

Wulkan energii, trudno za nią nadążyć, mówią bliscy i znajomi Joanny Koroniewskiej-Dowbor.

- Ona właściwie nie przestaje mówić. Wchodząc do teatru, kończy jedną rozmowę telefoniczną, zaraz zaczyna drugą, a jednocześnie zaczyna rozmawiać ze mną i kilkoma kolegami. Jednocześnie robiąc sobie selfie i wrzucając na Instagram zdjęcia i komentarze – mówi Tomasz Dutkiewicz, dyrektor Teatru Komedia.

42-letnia Joanna Koroniewska-Dowbor pochodzi z Torunia. Prawdziwego aktorstwa, jak mówi, nauczył ją teatr. Dziś można ją oglądać w warszawskim Teatrze Komedia.

- Myślę, że zostałam aktorką głównie dlatego, że nie chciałam być sobą, chciałam być kimś innym. Cudowne, że przy okazji mogę tworzyć swoją rodzinę i mieć dom, o którym zawsze marzyłam. Dom pełen miłości, zrozumienia i szacunku. A moją najważniejszą rolą w życiu jest rola matki.

- Jest aktorką o ogromnym wdzięku, o dużej urodzie, co na pewno nie przeszkadza w tym zawodzie. Jednocześnie jest bardzo utalentowana. Spotyka się z też cudownym odzewem publiczności. Joanna jest ceniona i lubiana. Ma jedną wadę – ma męża – śmieje się Tomasz Dutkiewicz.

Związek

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor są małżeństwem od siedmiu lat, a parą od 18. Mają dwoje dzieci – 12-letnią Janinę i 3-letnią Helenę. Strzegą ich wizerunku przed mediami.

- Mam czasem wrażenie, że to Aśka opiekuje się Maćkiem, a nie odwrotnie. I to ona trzyma wszystko mocną ręką, a Maciej… nie chcę powiedzieć, że się boi, ale bardzo się liczy z jej zdaniem – mówi aktor Piotr Gąsowski.

- Asia i Maciek to jest mieszanka wybuchowa. Oni się ciągle kłócą i jednocześnie ciągle się kochają. Jest ten charakter, energia i docieranie się. Przede wszystkim są swoimi przyjaciółmi. Tacy są też w social mediach, czy jak się ogląda ich domówki na Instagramie, to widać, że to jest mieszanka wybuchowa – mówi Magdalena Jagnicka, stylistyka i przyjaciółka.

Koroniewska i Dowbor pochodzą z Torunia. Ale nie tam zaczęła się ich miłość.

- W moim przypadku był to plan „M jak miłość”- mówi Maciej.

- Wcześniej cię nie znałam, więc w moim przypadku chyba też – dodaje Joanna.

- W naszym związku, naszej relacji i we wszystkim innym jesteśmy chyba zawsze na opak. Jak wszyscy mają coś w pewien określony sposób, to my musimy iść pod prąd. Tak samo jest ze wspólną pracą. Teraz prowadzimy razem kanał – mówi Koroniewska-Dowbor.

YouTube

Wspólny kanał na Youtube para uruchomiła jeszcze przed pandemią.

- Praca razem to jest bardzo fajne doświadczenie. Bardzo się tego bałem. Bałem się, bo jak ludzie razem wychowują dzieci, razem mieszkają, razem pracują, to potrafi się coś pokiełbasić. Ale u nas jest fajnie, zwłaszcza, że czujemy, że tworzymy coś razem. Myślę, że daje nam to frajdę i nasz związek na tym zyskuje – uważa Maciej Dowbor.

Dziennikarsko–aktorska para zorganizowała w czasie pandemii imprezę w domowym zaciszu, tyle, że przez internet. Domówka u Dowborów okazała się superpatentem na nudę. W sieci bije rekordy wyświetleń, a oni dopiero się rozkręcają. Robią dowcipy i niespodzianki swoim widzom i gościom.

- Wszystkie domówki u Dowborów są fenomenalne. Zaczęły się od tego, że my, Szatany, połączyliśmy się z Dowborami w rozmowie i tak powstał ten live. Oni wpadli na pomysł, żeby to kontynuować – aktorka Barbara Kurdej-Szatan.

Joanna Koroniewska-Dowbor jest również aktorką dubbingową.

- To jest kobieta, która ma potwornie sprawny aparat mowy, potrafi nieprawdopodobnie szybko mówić. Żeby ktoś tak jak Joasia mówił szybko, to rzadko się zdarza – mówi Wojciech Paszkowski, reżyser dubbingu.