Uwaga!

odcinek 6271

Uwaga!

Ich zachęcające do zdrowego stylu życia filmy oglądają w sieci setki tysięcy osób. Pamela i Mateusz, znani jako Fit Lovers wciąż nie zwalniają tempa i realizują kolejne odważne i szalone pomysły.

Pamelę i Mateusza po raz pierwszy poznaliśmy w Uwadze! dwa lata temu.

Zobacz reportaż>>>

Ich filmy, prezentujące scenki z życia codziennego i podróży oglądało wówczas nieco ponad milion osób. Dziś kanał Fit Lovers na YouTube subskrybuje blisko 1,8 mln osób i dołączają kolejni.

American dream

Przed pandemią popularność pary trenerów fitness ściągała na spotkania tysiące ludzi. W ciągu ostatnich dwóch lat treści umieszczane przez nich w sieci uczyniły z ich związku markę wycenianą na kilkanaście milionów złotych. Dzięki temu udało się im stworzyć między innymi aplikację dietetyczną, której sami używają. Znajdują się w niej nie tylko wyliczenia kaloryczne.

- Mamy 2 tys. przepisów, które sugerują jadłospis. Do tego jeszcze listę zakupów. Pracujemy nad połączeniem tego ze sklepami, żeby z aplikacji można było od razu zamawiać – tłumaczy Mateusz Janusz.

- Aplikacja działa niecałe pół roku, ale prace nad nią trwały dwa lata – dodaje Pamela Stefanowicz.

Przed pandemią Pamela i Mateusz zdecydowali się na stałe wyjechać do Kalifornii. Jednak po trzech miesiącach wrócili do Polski.

American dream fajne jest na filmach, ale jak człowiek ma być sam, to nie jest fajnie. Tam jest dobrze pojechać i zobaczyć to wszystko, bo to spektakularne – tłumaczy Pamela. I dodaje: - Jednak Polska jest cudownym miejscem do życia.

Para miała też ślubne plany, ale te zmieniła pandemia.

- Jesteśmy dwa lata po zaręczynach. Był czas i chwila na skupienie się. Chcieliśmy zorganizować ślub, natomiast przyszła pandemia, więc wszystko jest odwołane. Może dobrze się stało, bo miało to być duże wesele, a teraz zmieniliśmy ten pogląd i chcemy, żeby wesele było małe i naturalne. Najlepiej na boso, na jakimś piasku, w otoczeniu najbliższych osób – opowiada Stefanowicz.

Fani Fit Lovers w nagraniach mogą podziwiać ich wyjątkowy samochód. Auto przeszło metamorfozę w programie „Odjazdowe bryki braci Collins”.

- Powiem to szczerze - nie byłem wielkim fanem Fit Lovers zanim ich poznałem. Możliwe, że trochę bezpodstawnie, a po poznaniu ich, zobaczyłem, że to są mega fajni, otwarci, normalni ludzie, którzy nie mają wysoko podniesionej głowy i naprawdę są serdeczni. Ile razy bym o coś nie poprosił, czy w ramach fundacji, akcji charytatywnych czy coś - nigdy mi nie odmówili. Po prostu są bardzo bezpośredni – chwali Rafał Collins.

Pamela i Mateusz o samochodzie i innych rzeczach, które kupili w ostatnim czasie mówią z dystansem.

- Nie uważamy, żeby dobra materialne były miarą naszego sukcesu. Miarą naszego sukcesu jest to, że robimy w życiu rzeczy, które lubimy.

Bieszczady

Para od niedawna może pochwalić się dużym domem w Bieszczadach. Ma być pensjonatem, ale wymaga jeszcze remontu. Pamela i Mateusz sami zaangażowali się w przemianę tego miejsca. W górach chcą organizować spotkania z fanami i zapraszać na pobyty z aktywnym wypoczynkiem.

- W porównaniu do miasta mamy tutaj ostoję spokoju. Często brakuje internetu, co ma swoje plusy i minusy. Ale doceniamy to, że można się zrelaksować – przyznaje Pamela.