Uwaga!

odcinek 6005

Uwaga!

- To nie czas na narzekanie, to czas na docenianie tego, co jest - mówi Joanna Przetakiewicz. Projektantka odzieży i produktów wyposażenia wnętrz dotychczas żyła w rozjazdach, dziś, podobnie jak większość z nas, sytuacja zatrzymała ją w domu. Jak spędza Wielkanoc?

Joannie Przetakiewicz, którą pandemia zatrzymała w Warszawie, towarzyszy partner Rinke Rooyens, reżyser i producent telewizyjny.

- Ja tak kocham święta, tak kocham dom, że od kilku dni robię próby nakrywania do stołu. I mimo wszystko będziemy celebrować święta. Rinke wpadł na super pomysł, że będziemy ze wszystkimi przy stole online – mówi Przetakiewicz.

- To będą pierwsze święta na odległość. Musimy to jakoś przeboleć – dodaje Maria Jaroszek, matka Joanny.

„Potrzebne jest pocieszenie”

Epidemia to czas ogromnej próby.

- Ale wszystkim nam dzisiaj potrzebne jest pocieszenie i przytulenie, a nie biadolenie. W tych czasach dobrze widać, kto żyje w energii braku i wiecznie panikuje, zaraża innych strachem. A kto żyje w energii rozwoju.

Pani Maria cieszy się, że jej córka nie straciła w tych trudnych chwilach optymizmu.

- Dzwonimy do siebie, ona przysyła mi różne filmiki, śmieszne i fajne. Jak przyjeżdża, to się widujemy przez drzwi, podobno w moim wieku wszyscy są zagrożeni. Jest troska o nas i podtrzymuje mnie to na duchu. To jest ważne, że ona ma cel i nawet w tej sytuacji potrafi się odnaleźć.