Uwaga!

odcinek 5942

Uwaga!

"Jolka, Jolka pamiętasz", "Takie tango", "Dmuchawce, latawce, wiatr", "Malinowy król", "Nic nie może wiecznie trwać", to zaledwie cząstka bogatego dorobku kompozytora Romualda Lipki. Artysta zmarł w nocy z czwartku na piątek. Przypominamy Kulisy Sławy kompozytora.

Muzyk po rozpadzie Budki Suflera w 2014 roku założył zespół Romuald Lipko Band. W jego skład, oprócz Lipki, weszli Izabela Trojanowska i Felicjan Andrzejczak, a także młodzi artyści.

- Romek bardzo czuje każdego wykonawcę, każdego wokalistę i wie, jaką piosenkę ma napisać dla danego wokalisty, po prostu ma czuja , nie każdy posiada taką zdolność - mówił Felicjan Andrzejczak.

- Jako dziecko byłem świadkiem powstawania wielu wielkich przebojów... Myślę, że to jest dar, który on otrzymał od Boga - mówił Remigiusz Lipko, syn muzyka, i dodaje: - On jest osobą, która się nie boi, która podejmuje ryzyko. Myślę, że jest to cecha osób, które dużo osiągają w życiu - mówił Remigiusz Lipko.

Sam artysta w "Kulisach" wspominał moment, w którym zrozumiał, jak duży jest  jego dorobek życia. - Taką wielopokoleniową, wymagającą publiczność, bardzo jednolitą pod względem oczekiwań, zobaczyłem na Woodstocku w 2014 roku i wtedy zobaczyłem tę akceptację tych kilkuset tysięcy ludzi. Wywołało to we mnie taką wewnętrzną, głęboką myśl, że spożytkowałem kawałek życia pożytecznie i z dobrymi wynikami - mówił artysta.

Lipko "każdą piosenkę traktuje bardzo emocjonalnie, każda przypomina jakiś moment w życiu". - Na tym polega ich siła, a Romek takich piosenek zrobił bardzo dużo. Praktycznie każda z nich jest związana z jakąś emocją, dla każdego człowieka coś znaczy - mówi Urszula, wokalistka dla, której komponował Lipko.