Uwaga!

odcinek 5899

Uwaga!

Wielokrotnie nagradzana, ceniona przez słuchaczy wokalistka, kompozytorka i skrzypaczka. Prywatnie spełniona żona, córka i matka trójki dzieci, która jak sama mówi, cały czas jest w pracy.

Bogata kariera

Justyna Steczkowska razem z matką, ojcem i ośmiorgiem rodzeństwa tworzyła rodzinny zespół. Wszyscy ciężko pracowali koncertując po całej Europie.

- Jestem bardzo pracowita, moi rodzice też byli. Przez wiele lat nie miałam normalnych spotkań towarzyskich, zawsze byłam w pracy. Patrzyłam na ludzi i zastanawiałam się, gdzie straciłam ich beztroskę – mówi artystka.

Wieloletnia solowa kariera Justyny Steczkowskiej zaowocowała szesnastoma albumami studyjnymi. Artystka nagrała ponad trzysta piosenek i zagrała kilka tysięcy koncertów.

- Ona ma gen gwiazdy, jest typową frontmenką. Pamiętam, że będąc jeszcze bardzo mała, Justyna już dobrze mówiła, śpiewała, wszędzie było jej pełno. Jej córka jest jej kopią. Też nie usiedzi w miejscu ani przez chwilę – opowiada Krystyna Steczkowska, siostra Justyny.

Artystka ma na swoim koncie wiele nagród: sześć Fryderyków, dwa Wiktory, Bursztynowego Słowika. Jej życie upływa przede wszystkim w trasie koncertowej.

- Nie wiem, kiedy ona odpoczywa. Może na wakacjach, ale wówczas też organizuje nam wycieczki, atrakcje, byle nie siedzieć w hotelu – dodaje siostra.

Opieka nad mamą

Po śmierci ojca matka Justyny Steczkowskiej mieszkała sama. Wszystko zmieniło się, gdy poważnie zachorowała.

- Mama miała wylew. Nie mówi, jeździ na wózku – opowiada Steczkowska.

Artystka zdecydowała, że matka zamieszka razem z nią i jej rodziną.

- Nie chciałam by mama trafiła do domu starców ani innego miejsca, w którym czułaby się osamotniona. Postanowiłam, że zamieszka z nami i tutaj się nią zajmę – opowiada i dodaje: Spadło na mnie tyle nowych obowiązków i emocji, że myślałam, że nie dam sobie rady. Pewnego dnia zdarzyło się coś niezwykłego – spojrzałam na moją mamę i uśmiechnęła się do mnie. Wtedy byłam już pewna, że dam sobie radę. To najpiękniejsza lekcja miłości, jaką mogłam odebrać.

Steczkowska w podwarszawskim domu mieszka jeszcze z mężem i dziećmi: 18-letnim Leonem, 12-letnim Stasiem i 5-letnią Helenką.